Bir Zamanlar Çukurova Nerede Çekiliyor? Dizi Seti Nerede Gezilesi Görülesi Yerler


Güncelleme: 11 Ekim 2018 : 11:09
3

Bir Zamanlar Çukurova dizisi 2018 de atv ekranlarının vazgeçilmezi olmaya kararlı. Yeni sezonda final yapan dizilerin akabinde ekranlara merhaba diyen yeni dizilerden Bir Zamanlar Çukurova dizisi nerede çekiliyor konusu izleyicilerin akıllarında soru işareti bıraktı? Bir Zamanlar Çukurova seti nerede kuruldu?

[kirmizitext]Oyuncu kadrosu[/kirmizitext]ndan dizi setine, dizi setinden dizide oyuncuların giydiği kıyafetlere kadar titizlikle seçildiği belli olan Bir Zamanlar Çukurova dizisi çekim yerleri belli oldu. 1970’li yıllarda geçen dizi için özel çekim yerleri ayarlandığı gelen bilgiler arasında.

Dizi İstanbul’un bir kaç semtinde çekime başlayacak fakat dizinin devamı Adana da çekilecek. Dizi setinin Adana’da nerede kurulduğuyla ilgili net bilgi olmasa da dizinin özellikle Yamanlar çiftliği Adana’da bir bölgede bulunuyor. Diğer taraftan dizi seti ile ilgili bilgiler yoğun ilgiden dolayı çekimlerin aksamaması için gizli tutuluyor.

[kirmizitext]Bir Zamanlar Çukurova Çalan Sarki – O Yâr Gelir kim söylüyor <<<tıkla[/kirmizitext]

 

[kirmizitext]Bir Zamanlar Çukurova Dizisi Çalan Şarkılar Kim Yapıyor Jenerik Müzik <<<tıkla[/kirmizitext]

Adana’da özel bir platoda çekilen dizinin çekimleri için Yılmazlar Çiftliği özel olarak inşa edilmiştir. 8 süren inşaat çalışmaları ile Adana’da özel bir çiftlik platosu kurulmuştur. Çekimler için mekanlar özel olarak seçilmiştir. Aladağ çiftliği için özel olarak kurulan plato Adana’nın dışında Çukurova ilçesinde ve semtin dışında yer alıyor. Dizi konu itibari ile 1970’li yıllarda geçtiği için dekorlarda ona göre dizayn ediliyor. Gerçekten muhteşem bir ekip kamera arkasında çalışıyor.

Sette sadece plato kurulması aşamasında yaklaşık 450 kişilik bir ekip görev yaptı. Evlerin detayları, kullanılan araçların özellikleri ve detaylarının 1970li yılları anımsatması için uzman kişilerle görüşüldü. Gerçekten çok özverili bir iş ve sonuçlarını da reytinglerde gösterdi. Oyuncularda uzun sürecek çekimlerden dolayı Adana’ya yerleştiler.

Hem oyuncular hem de sette çalışanlar açısından büyük fedakarlıklar gösteriliyor. Tüm bu çabalarda dizinin izlenme oranlarını arttırdı. Ortaya muhteşem bir çalışma çıktı. İsterseniz kısaca tekrar belirtelim. Dizide geçen Aladağ Çiftliği Adana’nın Çukurova ilçesin, şehrin dışında özel olarak tasarlanan bir platoda yer alıyor.

Hu’lar olarak yer alan ve işçilerin kaldığı, çadırların olduğu mekanda yine aynı platoda yer alan bir yer. Özverili bir çalışmanın ürünü olan Bir Zamanlar Çukurova, kısa sürede izlenme oranlarını arttırdı ve fan kitlesini de büyülttü. Sizler dizi hakkında ne düşünüyorsunuz?

3 YORUMLAR

  1. Gerçekten bu bölüm çok heyecanlı..Fırsat buldukça izlemeye çalışacağım.Konunun ilerleyişi hakkında ki fikirleriniz de gerçekten çok iyi.Dizi ile ilgili òğrenmek istediğim herşeyi burdan bulabiliyorum..Yazan elleriniz dert görmesin efeem 🙂

Comments are closed.