İstanbullu Gelin’e Damga Vuran Öpüşme Sahnesi!


Güncelleme: 18 Kasım 2018 : 11:43
0

İstanbullu Gelin’in dün akşam yayınlanan bölümüne iki usta oyuncunun öpüşmesi damga vurdu.

Star TV’nin beğeniyle izlenen dizisi İstanbullu Gelin Cuma gecesi yine nefes kesen bir bölümle ekranlara geldi.

62. bölümüyle ekranda boy gösteren dizide birbirinden heyecanlı olaylar yaşandı.

İpek Bilgin’in canlandırdığı Esma karakteri ile Tamer Levent’in hayat verdiği Garip karakteri dün akşam yayınlanan bölümde apartman girişinde öpüşürken Süreyya’ya yakalandı.

Geçtiğimiz hafta yayınlanan bölümde Süreyya ve eşi Faruk’u yatak odalarında yakalayan Esma bu hafta aynı duruma kendisi düştü. Garip Bey ile evlilik hazırlığı içerisinde olan Esma Hanım, Garip Bey’in onu eve bıraktığı sırada öpüşürlerken merdivenlerden inen Süreyya’ya yakalandılar. Onları görünce ne yapacağını şaşıran Süreyya oradan uzaklaşmaya çalışsa da yüzleşmekten kaçamadı.

Esma Hanım’ın çok utandığı olay izleyicilerin keyifli anlar yaşamasına neden oldu. Sosyal medyada da büyük ilgi çeken sahne dizide birçok kilit olayın çözüldüğü bir bölümde seyircilerden tam not aldı.

İpek Bilgin kimdir?

İpek Bilgin, 24 Mart 1956 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Tam adı Fatma İpek Bilgin’dir. Ankara Devlet Tiyatrosu’nda görev yaptı. Ankara Üniversitesi DTCF Oyunculuk Bölümü’nde bir sürü öğrenci yetiştirdi, Mersin ve Eskişehir’de de dersler verdi. Ankara Devlet Tiyatrosu’ndan emekli oldu.

İpek Bilgin, asıl görevi tiyatro olmak ile birlikte tiyatronun yanı sıra birçok sinema filmi ve televizyon dizisinde de oynamıştır. Çevirmenlik de yapan İpek Bilgin, tiyatro hakkında yazılan Eric Morris ve Joan Hotchkis’in “Rol Yapmayın Lütfen” kitabı ile Eric Morris’in “Fütursuz Oyunculuk Oyunculukta İşçilik Süreci” kitabını İngilizceden Türkçeye çevirmiştir.

İpek Bilgin, kızı Çağ Çalışkur’un kurduğu Craft Oyunculuk Atölyesi’nde ders vermektedir.

İpek Bilgin, tiyatro oyun yazarı Cüneyt Çalışkur ile evli idi. Eşi 2011 yılında vefat etti. Çağ Çalışkur (d. 18 Mayıs 1982) adında bir kızı vardır.

Halen, başrollerini Özcan Deniz ile Aslı Enver’in paylaştığı “İstanbullu Gelin” dizisinde Esma karakterini canlandırmaktadır.

Tamer Levent kimdir?

Tamer Levent 13 Ekim 1950’de İzmir’de dünyaya gelmiştir. 1971 yılında Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümüne seviye sınavı ile girdi. Ankara Devlet Konservatuarı Yüksek Bölümünden 1977 yılında mezun oldu. Devlet Tiyatrolarında önce oyuncu daha sonra yönetmen olarak çalışmalar yaptı.

Devlet Tiyatroları genel müdürlüğü ve genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. Yönettiği oyunlar; Rusya, Kanada, Güney Kore, İran ve Kuzey Kıbrıs’ta festivallere davet edildi. Hâlen Devlet Tiyatrolarında rejisör kadrosundadır ve Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Vakfı TOBAV ile Tiyatro Oyuncuları Meslek Birliği TOMEB kurucusu ve ilk Genel Başkanıdır.

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinde, Eskişehir Anadolu Üniversitesinde, New York Üniversitesi Tiyatro Bölümünde, Berlin Yüksek Sanat Okulu Tiyatro Bölümünde; İngiltere Yorkshire Bretton Hall College’de ve Warwick Üniversitesinde “Yaratıcı Oyunculuk” dersleri verdi. Belçika, Lüksemburg ve Macaristan’da Avrupa Parlamentosu’yla birlikte düzenlenen tiyatro buluşmalarının prensiplerinin oluşturulduğu komitelerde ve organizasyonlarda bulundu, seri atölye çalışmaları yönetti. Fransa ve Tunus’ta uzun süreli atölye çalışmaları yaparak sonuçlarını birer gösteri hâline dönüştüren Tamer Levent, radyo ve televizyonlarda da dizi programlar, drama çalışmaları gerçekleştirdi. TRT Radyo-1’de Gecenin İçinden programında izleyicilerle canlı iletişim programı yaptı. Çin ve Hindistan belgeselleri gerçekleştirdi.

Dünyanın pek çok ülkesinde drama atölyeleri yönetti. Bernarda Alba’nın Evi isimli tiyatro oyununun baleye uyarlanmasında, Binnaz Aydan’ın koreografisini yaptığı TV programının reji ve tekst çalışmasını yaptı. Tamer Levent ayrıca FIA (Uluslararası Aktörler Federasyonu) Türkiye Temsilcisi’dir. IATA (Uluslararası Amatör Tiyatrolar Birliği) yönetim kurulu üyeliğinde bulundu. Yerli ve yabancı dergilerde yazıları yayımlandı. Oyunculuk ve yönetmenlik çalışmalarının yanı sıra TOBAV (Devlet Tiyatro Opera ve Balesi Çalışanları Vakfı) Genel Başkanlığı’nı yürüten Tamer Levent, 1984 yılında kurduğu Sanat Kurumu Deneme Sahnesinde drama çalışmaları başlatmıştır.