BENİ AFFET FİNAL BÖLÜMÜNDE NELER YAŞANDI?


Güncelleme: 2 Ocak 2019 : 02:10
0

Geçtiğimiz Cuma günü 8 yıldır gündüz kuşağında devam eden Beni Affet dizisinin, final bölümü yayınlandı. Şeyma Korkmaz, Tolga Akman, Ceren Yalazoğlu Karakoç gibi oyuncuların başrolde olduğu dizi, son bölümünde seyircileri duygulandırdı. İşte detaylar..

KADER BEBEĞİNİN MURAT’TAN OLDUĞUNU ÖĞRENDİ

Hakan’ın kendisine sahip olduğunu zanneden Kader, hamile olduğunu öğrenmişti. Bebeğinin babasını Hakan olarak biliyordu. Bir hışımla hesap sormak için evden çıktığında, gerçekleri bilen bir kadın onu durdurup bebeğinin Murat’tan olduğunu söyledi. Bunun üzerine Kader çok sevindi.

FERİDE VE YAMAN BEBEKLERİNE KAVUŞTU

Uzun süredir bebekleri Umut’u arayan Feride ve Yaman, en sonunda ona kavuştular. Karısının ölümünden Yaman’ı sorumlu tutan Zafer, asıl sorumlunun Orhan olduğunu öğrenerek şok oldu. İkisi arasında boğuşma yaşanırken Feride ve Yaman oğullarıyla evden çıktı. İçeride silah patladı ancak, kimin vurulduğu gözükmedi.

KEMAL BÖLÜME DAMGASINI VURDU

Beni Affet’in ilk beş sezonunda “Kemal” karakterine hayat veren, Mert Altınışık’ın son bölümde konuk oyuncu olarak yer alacağını, daha önceki yazımızda da paylaşmıştık. Kemal karakteri 2015-2016 sezonunun sonunda, yangında ölerek diziden ayrılmıştı. Beni Affet’in yayınlanan son bölümünde, Kozan ailesinin büyüğü olan “ Osman Kozan” oğlu Murat’ı korumak için, Hakan tarafından bıçaklandı. Babasını kaybetme korkusuyla kalan Murat, onu hastaneye yetiştirmek için yola koyuldu. Ancak Osman Kozan, göl kenarında durmasını istedi ve sırtını bir ağaca yaslayıp geçmişi düşünmeye başladı. Kemal’in yurtdışından gelişini, Tunç’un ölümünü, Feride ve Bahar’ın doğumunu hatırlayarak seyirciyi eski bölümlere götürdü. Murat ambulansı aramak istese de, ona izin vermedi ve bir anda ölen oğlu Kemal gülümseyerek ona gözüktü.

BABASINI ALMAYA GELDİ

Kemal, Osman’ın yanına çömelip, ellerinden öptü. Osman “Kemal” diye seslendikçe, Murat olacakları hissedip arabayı yeniden çalıştırmaya uğraştı. O sırada Osman ve Kemal konuştular. Osman, Kemal’e onu koruyamadığı için kendisini affedip affetmediğini sordu. Kemal ise ona hiç kızgın olmadığını ve adam olmayı, ailesine sahip çıkmayı babasından öğrendiğini belirtti. Bir süre sonra, Kemal artık gitme vakitlerinin geldiğini ve babasının Murat’la vedalaşması gerektiğini söyledi. Osman, Murat’la vedalaşarak, çok huzurlu olduğunu dile getirdi. Ayrıca Kemal’in o göremese de yanlarında olduğunu ekledi. En sonunda Murat ağlayarak Kemal’e seslendi ve babasını ona emanet etti. Kemal’de elini Murat’ın omzuna koyarak “Babamız bize emanet” dedi ve Murat o an Kemal’in dokunuşunu hissetti. Osman’da son nefesini vererek Kemal ile birlikte ışığa doğru yürüyerek, ekranlarda “Son” yazısı gözüktü.