HATİCE ASLAN KUZGUN DİZİSİNE TRANSFER OLDU!


Güncelleme: 17 Ocak 2019 : 02:38
0

Başrollerinde Barış Arduç ve Burcu Biricik gibi isimlerin yer aldığı, yakında yayın hayatına başlayacak olan, Kuzgun dizisine yeni bir isim transfer oldu. En son, reytinglere kurban gitmesi nedeniyle kısa ömürlü olan, “Bir Deli Rüzgar” dizisinde gözüken Hatice Aslan, dizide rol alacak. Ancak, hangi rolde oynayacağı konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor. Büyük ihtimalle, esas karakterlerle yakından bağlantısı olan, önemli rollerden birine hayat vereceği tahmin ediliyor. Şimdi Hatice Aslan kimdir? Daha önce hangi yapımlarda rol aldı? Bir bakalım.

HATİCE ASLAN KİMDİR?

EĞİTİMİ

Ünlü oyuncu, 20 Şubat 1962’de Sivas’ta dünyaya gözlerini açmıştır. 9 kardeşten oluşan ailesinin 6. Çocuğu olduğu bilinmektedir. Lise eğitimini Sivas Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini ise, Ankara Devlet Konservatuvarı’nda tamamlayıp, 1983 yılında mezun olmuştur.

OYNADIĞI YAPIMLAR

Mezun olduğu dönem, Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başlamıştır. 1986’ya gelindiğinde, İzmir Devlet Tiyatrosu’na tayin edilmiştir. Çeşitli çocuk oyunları ve müzikallerde oynamış, sonrasında tekrar Ankara’ya dönüş yapmıştır. Döndüğünde, kendisi gibi çoğunluğunu devlet tiyatrosu oyuncularının toplandığı Ferhunde Hanımlar dizisinde oynamıştır. Melek Baykal, Güven Hokna, İpek Çeken, Tamer Karadağlı, Beyhan Saran gibi oyuncular ekip arkadaşlarına örnek verilebilir. Bu diziyle tanınmış ve Necla karakterini 7 sezon boyunca canlandırmıştır. Ferhunde Hanımlar bittikten bir süre sonra, İstanbul’a gelmiştir. İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda görev yaparken, Hürrem Sultan ve Kınalı Kar dizilerinde rol almıştır. Ancak, Birol Güven’in yapımcı ve senaristliğini üstlendiği sitcom dizisi olan, En Son Babalar Duyar’da tam 5 sezon Hülya karakterini canlandırmış ve büyük beğeni toplamıştır. Bu dizide, Levent Ülgen, Ali Sunal, Arzu Balkan gibi isimler ona eşlik etmiştir. 2010 ve 2014 yılları arasında, önce Show, sonrasında Fox’da yayınlanan Lale Devri dizisinde Zümrüt Taşkıran karakterini başarıyla canlandırmıştır. Burada oynadığı kötü karakterle izleyicilerin kafasında yer etmiştir. Sonrasında sırasıyla, Bugünün Saraylısı, Mayıs Kraliçesi, İçimdeki Fırtına, Adı Zehra ve en son da Bir Deli Rüzgar dizilerinde rol almıştır.

SİNEMA FİLMLERİ

Oyuncunun pek çok kısa ve sinema filmi mevcuttur. İlk sinema filmi Nuri Bilge Ceylan’ın yönetmenliği yaptığı “Üç Maymun” filmi olmuştur. Oyuncu bu filmle, 2009 yılında “En İyi Kadın Oyuncu” ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca, film çeşitli festivallerde de ödül almıştır.