Diriliş Ertuğrul Esra Bilgiç (Halime Sultan) Neden Diziden Ayrıldı? Hangi Dizide Oynayacak?


Güncelleme: 3 Mayıs 2018 : 14:59
1

Diriliş Ertuğrul dizisinin sevilen karakterlerinden Halime Sultan, terbiyesi ve vakur tavrı ile örnek bir türk kadınını sergilemekteydi. Halime hanım son zamanlarda Osman’a hamile idi. Hamileliği normalde iyi geçen Halime hanım son anda kalp ağrıları ile boğuşmaktaydı. Bu ağrılar onun rahmana kavuşmasının haberciydi. Halime Sultan‘a hayat veren Esra Bilgiç diziden neden ayrıldı? Hangi dizi ile anlaştı.

normal tarihi vesikalara göre Halime Sultan’ın ölümü 1281 yılıdır. Tarihi bilgilere göre Halime Hatun doğumdan sonrada biraz yaşamıştır. Ancak dizide halime sultan ölmüştür. Kalp ağrılarına dayanamayan Halime Sultan Osman kucağında iken ruhunu rahmana teslim etmiştir.

Osman’ın ağlamasına dayanamayan Ertuğrul içeri girer. Halime Hatun’un hareketsiz olduğunu görür. O sırada Artuk Bey ve Hayme anada içeri girerler. Ve Ertuğrul gerçekle yüzleşir. Halime hatun ölmüştür. Peki Halime hatun neden öldü. Esra Bilgiç neden diziden ayrıldı?

Daha öncede söylediğimiz gibi tarihi kaynaklarda Halime sultan doğumdan sonra bir süre daha yaşamıştır. Ancak Halime Hatun karakterini canlandıran Esra Bilgiç ile kanal arasındaki anlaşmazlık nedeni ile oyuncunun diziden erken ayrıldığı gelen bilgiler arasındaydı. ancak açıklama bizzat oyuncunun kendisinden geldi. İşte Esra Bilgiç’in açıklamasi;

[kirmizitext]Diriliş Ertuğrul Almıla Hatun Kimdir? Tarihte Var mı? için tıklayınız[/kirmizitext]

“Dört senemi dolu dolu geçirdiğim her sahnesini çok severek ve çok büyük bir istekle oynadığım Halime Sultan karakterine, yeni sezon hikayesinin değiştirilecek olması sebebiyle son verdik. Beni böylesine sevdiğiniz ve sahiplendiğiniz için, en başından bugüne kadar ailenizden, evinizden biri gibi gördüğünüz için size minnettarım.

“Sevgili yapımcı ve senaristimiz Mehmet Bozdağ ve yönetmenimiz Metin Günay’a teşekkür ederim. Ve tabiki bu işin bana kazandırdığı canım dostlarım, Hülya Ablam, Altan , Ezgi’m, Ayberk Abi’m , Burçin, Yaman’ım , Nurettin Abi , Cengiz, Kaan, Murat Abi, Celal, Edip , Hakan , Batuhan, Gökhan.. yönetmenlerim Ahmet ve Fethi , Görüntü Yönetmenim Ömer Abi.. Çalışkan dostum Begüm’üm, temiz kalplim Büşra’m, Hazal, Aydın, Halil, Ömer… Canım sanat ekibim Levent ,Ecem , Tekin makyaj ekibim Buse’m Feride’m ve Sevtap Abla…”

“Kostüm Nildağ, Elif ,Nazlıcan, Seda… Bizimle terleyen emekçi Set ekibimiz Okan, Semih… Canım Reji Gülen’im ve Tolga… Beni gönülden seven tüm fan hesaplarım ve daha sayamadığım buraya sığamayacak onlarca isim. Sizi çok sevdiğimi biliyorsunuz. Yolunuz açık olsun, ayağınıza taş değmesin. Ertuğrul Bey , Hayme Ana, Gündüz’üm, Savcı’m ve Osman’ım size emanet…”

Peki Esra Bilgiç hangi dizide oynayacak. Konu ile ilgili net bilgiler olmamakla birlikte Bilgiç’in yeni bir dizide başrol oynayacağı kulislerde konuşuluyor. Bir de sinema filminde teklif alan Bilgiç hangi projeyi kabul edeceği şuan belli değil. Bilgiler geldikçe sizlerle sıcağı sıcağına paytlaşıcaz. Sizler güzel oyuncuyu hangi dizide görmek istersiniz? Sizce oyuncunun ayrılığı reytingleri etkiler mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Peki Esra Bilgiç(Halime) Kimdir?

Esra Bilgiç Beşiktaşlı futbolcu Gökhan Töre’nin eşidir. 1992 Ankara doğumlu olan Esra doğma büyüme Ankaralıdır. İlk önce Diriliş Ertuğrul dizisinmde Halime Sultan karakteri ile karşımıza çıkan Esra Bilgiç’in başka bir ekran tecrübesi yoktur. 177 cm boyunda olan oyuncu 50 kg ağırlığındadır. İlk performansı olmasına rağmen yeteneği ile tüm dikkatleri üzerine çekmiştir.

1 YORUM

Comments are closed.