Diriliş Ertuğrul Albastı Beybolat Kimdir? Gerçek Adı Ne?


Güncelleme: 21 Aralık 2018 : 14:30
0

Trt‘nin reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul‘un 19 Aralık Çarşamba günü yayınlanan 128. bölümünde diziye yeni bir karakter dahil oldu.

Diriliş Ertuğrul dizisine son yayınlanan 128. bölümde Albastı karakteriyle dahil olan oyuncu kim? Albastı Beybolat karakteri dizide Emir Bey’in adamı ve İlbilge’nin abisi rolünü canlandırıyor.

Diziye Albastı karakteriyle dahil olan oyuncunun adı Ali Ersan Duru. Daha önce de pek çok reklam ve dizi projesinde yer alan Ali Ersan Duru‘yu yakından tanıyalım.

Diriliş Albastı Beybolat kim? Diriliş Ertuğrul Albastı kimdir? Diriliş Albastı gerçek adı ne? Diriliş Albastı hangi dizilerde oynadı? Diriliş Albastı boyu kaç? Diriliş Albastı nereli? Ali Ersan Duru kim? Ali Ersan Duru kaç yaşında? Ali Ersan Duru evli mi? Ali Ersan Duru nereli? Ali Ersan Duru boyu kaç? Ali Ersan Duru sevgilisi var mı? Ali Ersan Duru kız arkadaşı kim? Ali Ersan Duru dizileri neler? Ali Ersan Duru hangi dizilerde oynadı?

ALİ ERSAN DURU KİMDİR?

Ali Ersan Duru, 19 Eylül 1984 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. 4 abisi vardır. Babası Ankaralı, annesi Karadenizlidir. İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara’da okudu.

EĞİTİMİ NE?

Eskişehir, Osmangazi Üniversitesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu. Aynı dönem içinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (Esogü Tiyatro Topluluğu) ile amatör tiyatro hayatına başladı. Öncelikle Osmangazi Üniversitesi Tiyatro Topluluğu ile çalışmaya başladı.

OYUNCULUK EĞİTİMİ ALDI

Lisans eğitimi bittikten sonra oyunculuğu profesyonel anlamda yapmaya karar verdi ve İstanbul’a gelerek oyunculuk eğitimi almaya başladı. Önce 2008 yılında DİALOG anlatım ve iletişimde temel oyunculuk teknikleri dersleri aldı.

Daha sonra da Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları’nda iki yıllık bir tiyatro eğitimi aldı. Bununla paralel olarak aynı dönem içinde workshop’lara katılmaya, diksiyon ve şan dersleri almaya devam etti.

HANGİ YAPIMLARDA ROL ALDI?

İlk olarak TRT 1 de ”Başrolde Aşk” isimli sit-com’la profesyonel oyunculuk hayatına başladı.

2012 yazında Turgut Özakman’ın Diriliş adlı romanından beyaz perdeye uyarlanan ”Çanakkale 1915” adlı sinema filminde roman kahramanlarından Mehmed Ali’ye hayat verdi.

2013 yılında “Yağmurdan Kaçarken” adlı dizide Carlos Martin, Ezgi Asaroğlu, Ayça Erturan, Ali Ersan Duru, Furkan Andıç, Ebru Şancı, Serkan Şenalp, Doğukan Polat ile beraber rol aldı.

Ali Ersan Duru, 2013 yılında Refik Halit Karay’ın eserinden esinlenerek yazılan ve Yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın yaptığı “Bugünün Saraylısı” adlı dizide Selçuk Yöntem, Nazan Kesal, Serhat Teoman, Cansu Tosun ile birlikte başrol oyuncusu oldu.