Bir Aile Hikayesinde Son Bölümde Yaşananlar


Güncelleme: 29 Nisan 2019 : 17:46
0

Bir Aile Hikayesi tam bir ara dönemde gösterilmeye başlandı ama bu ona olan ilgiyi azaltmadı zira uyarlama bir senaryo olmasına rağmen senaryo sağlam, kadro sağlam, kurgu sağlam. Böyle olunca da dizi hız kesmeden devam ediyor.

Tıpkı Star TV’nin yakında final yapacak İstanbullu Gelin dizisi gibi bu bir aile hikayesi. Her ailede olabilecek şeyler yaşanıyor. Aile kavga ediyor, gülüyor, ağlıyor. Karakterler karton değil gerçek. Şiddet, sabun köpüğü romantizm içermiyor. Dolayısıyla da tüm bunlar diziyi daha etkili hale getiriyor. Bizden birileri gibi olan karakterler var karşımızda.

Son Bölümde Neler Yaşandı?

Gelelim diziye bu kadar övgüler yağdırdıktan sonra cumartesi günü yayınlanan son bölümünde neler yaşandığına.

Kendi geçmişi ile ilgili büyük sırrı öğrenen Mahur eşinin de bunu bildiğini öğrenince kafasını dinlemek üzere yola çıkar ama Berk de ona eşlik etmeye karar verir. Birlikte yola çıkarlar. Çıktıkları bu yolculukta sonradan onlara Beste de katılır ve üç kardeş bir araya gelir.

Dedelerin kalan Şile kentinde yüzme havuzlu bu villada neyin ne olduğunu merak eden Berk’in tiyatrocu arkadaşları da dahil olur.  Derya ile Berk arasında aşk kıvılcımları Beste’nin gözünden kaçmaz ve kardeşini aşk üçgeni yapmaması konusunda uyarır.

Bu arada Beste bir karar almıştır ve bunu kardeşlerine açıklar. Kendisi mide ameliyatı olacak ve zayıflayacaktır. Buna Mahur ses çıkarmaz iken Berk şiddetle tepki verir. Bu arada Mahur annesinin kendisi için babasından vazgeçtiğini öğrenir ve geri İstanbul’a dönerler.

Eve döndüğünde babasından başka bir sırrı olup olmadığını soran Mahur babasının kendisi için düzenlediği besteyi görünce çok duygulanır. Bu arada kapı zili açar. Karşısında babasının eşi olduğunu söyleyen bir kadın vardır. Bir Aile Hikayesi de tam burada biter. Bu arada Mahur eve gelmeden annesi ile konuşmuş ve bir umut ışığı yakmıştır.

Şimdi yeni bölümde neler olacak hep birlikte izleyip göreceğiz. Dizi yine geriye dönüşler ile devam edecek. Eminiz ki bizi de ters köşe yapacak. Ama sahici bir samimiyet olan dizi şimdiden kendi fanlarını yaratmış durumda.