18 Aralık MasterChef’te Kim Elendi? MasterChef Finalinde Kimler Yarışacak?


Güncelleme: 19 Aralık 2018 : 00:27
0

Tv8‘in büyük beğeni ile izlenen yemek ve yarışma programı MasterChef Türkiye‘de final heyecanı yaşanıyor.

MasterChef Türkiye programının final haftasında 18 Aralık Salı günü yayınlanacak bölüm ile yarışmaya bir isim daha veda ediyor.

18 Aralık Salı günü tv8’de yayınlanan MasterChef Türkiye programında jüri üyelerinden en düşük puanı alarak yarışmaya kim veda etti?

MasterChef’te kim elendi? Masterchef son bölümde kim elendi? Masterchef yeni bölümde neler oldu? Masterchef finaline kim kaldı? 18 Aralık Masterchef’te kim elendi? 18 Aralık Masterchef finale kim kaldı?

MasterChef Türkiye’nin finalden bir önceki programında yarışmacılar Uğur, Kerem ve Burcu finale adını yazdırmak için kıyasıya bir mücadele içine girdi.

Üç yarışmacı MasterChef jüri üyeleri Hazer Amani, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu’na yaptıkları yemekleri beğendirmek için ter döktü.

KAPTANLIK ETABINI KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’nin Pazar günü düzenlenecek büyük finali önceki son kez yarışman yarışmacılar ilk olarak kaptanlık için mücadele etti.

Suşi yapma görevi verilen yarışmacılar jüri üyelerinin karşısında ter döktü. Yaptığı suşi en beğenilen yarışmacı Kerem oldu ve mavi takım kaptanlığını kazandı. İkinci olan Uğur kırmızı, Burcu ise sarı takım kaptanı olarak yarışmada yer aldı.

Eski takım oyuncularının da finalistlerle yarıştığı takım oyununda üç takım da kıyasıya bir mücadele içine girdi.

İLK FİNALİST KİM OLDU?

Kaptanlık oyununun kazananı kırmızı takım ve kaptanı Uğur oldu. Uğur böylece Pazar günü canlı yayınlanacak finale adını yazdırmayı başardı.

MasterChef Türkiye final haftasında son eleme oyununu oynayacak isimler Burcu ve Kerem oldu. Bonfile et ile hem Türk hem de dünya mutfağından yemekler yapan iki isimden hangisi MasterChef Türkiye finaline adını yazdırıp Uğur’un rakibi oldu? MasterChef Türkiye eleme oynunu hangi isim kaybederek evine döndü?

KİM VEDA ETTİ?

MasterChef Türkiye’nin 18 Aralık Salı günü yayınlanan bölümünde eleme oyununda yaptığı yemekler MasterChef jüri üyeleri tarafından daha az beğenilen Burcu yarışmaya veda eden isim oldu. Kerem’in yemeklerini daha çok beğenen jüri üyeleri finalist olarak Uğur’un karşısına onun çıkmasına karar verdi.

MASTERCHEF FİNALİ NE ZAMAN?

MasterChef Türkiye yarışmasının finali 23 Aralık Pazar günü canlı yayınla tv8 ekranlarında olacak. Bakalım MasterChef Türkiye yarışmasının şampiyonu Uğur mu yoksa Burcu mu olacak?

HAZER AMANİ KİMDİR?

Hazer Amani, TED Ankara kolejinden sonra ODTÜ’de sosyoloji okudu. Daha sonra Güney Afrika’da Cordon Bleu’de aşçılık eğitimi aldı.

Okulunu birincilikle bitirdikten sonra Güney Afrika’da çalışmaya başladı ardından Cape Wine Academy‘de 4 yıllık bir program olan dünya şarapları ve şarap yetiştiriciliği okudu.

Hazer Amani, 9 senesini geçirdiği Güney Afrika’dan 2010 yılında İstanbul’a döndü ve Chilai adlı restaurantın Executive Chef’i olarak çalıştı. 2011 yılının “En Yaratıcı Şefi” ödülünü aldı.

MEHMET YALÇINKAYA KİMDİR?

Mehmet Yalçınkaya, 1988’de orta öğrenimini bitirerek başlamış olduğu mesleki kariyerinde Türkiye’nin üst düzey tesislerinde görev aldı.

2004 yılında İstanbul Yemek Akademisinde insan anatomisi ve sindirim sistemi üzerine eğitim aldı.

2005 yılında Amerika’ nın ünlü gurme dergisi “CULINARY” de Trend Chef olarak biyografisi ve spesiyalleri yayınlandı. Yine 2007 yılında aynı derginin internet sitesinde spesiyalleri biyografisi yayınlandı.

Mehmet Yalçınkaya, Almanya’nın Erfurt şehrinde, dört yılda bir yapılan 2008 IKA OLİMPİYADE DER KÖCHE A kategorisinde bronz madalya alarak dünya üçüncüsü oldu.

Türk mutfağı ile ilgili çeşitli fuar, festival ve yarışmalarda madalya, şilt ve sertifikalar kazandı. Halen uluslar arası yemek yarışmalarında ülkemizi temsil etmektedir.

SOMER SİVRİOĞLU KİMDİR?

1971’de İstanbul’da dünyaya gelen Somer Sivrioğlu, 1996 yılına kadar Türkiye’de kaldı. Ardından Avusturalya’ya taşındı.

Restorancılığa annesinden aldığı eğitimler ile başladı. Uzun yıllar annesinin yanında çalışan Somer Sivrioğlu, öğrendiklerinin üzerine her geçen gün eklemeler yaptı. 25 yaşında kuzeni ile birlikte Sydney’de restaurant açtı.

Köşe yazarlığı da yapan Somer Sivrioğlu , ayrıca radyo programı olan Lezzete Yolculuk’u sundu. En iyi et, en iyi restorant, en iyi lezzet ödülü gibi birçok dalda ödül aldı.