Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisi Nerede Çekiliyor? Dizi Set Nerede Kurulmuştur


Güncelleme: 26 Aralık 2017 : 19:55
3

Kenan İmirzalıoğlu’nun başrolünü paylaştığı ‘Mehmed: Bir Cihan Fatihi’ dizisi yeni sezona damga vurmaya hazırlanıyor. O3 Medya ve Kanal D yöneticileri Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin çekimleri için sil baştan kolları sıvadı. Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisi çekimleri için önce bir uğraş verilmiş ve ilk bölüm için 70 dakika süre biçilmişti. Bu 70 dk’lık bölüm için üç haftalık bir çalışma yapıldı bir bölüm çekildi fakat istenilen düzeyde olmadığı anlaşılınca çekimlere tekrar başlamak gerektiği düşünüldü.


tıkla>>>Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisi Hatice Kimdir? Gerçek Adı Ne?<<<tıkla


Bunun yanında değişen yönetmen koltuğuna Altan Dönmez yerine Cevdet Mercan oturdu. Yönetmen Cevdet Mercan beklentinin yüksekliği karşısında her şeyi sil baştan yapmak istediği için tekrar kolları sıvadı. Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi sanat ekibi oyuncu kadrosunu, dekorları ve dikilmiş kostümleri beğenmedi ve değişmesini istedi. Oyunculardan Metin Akpınar, Altan Erkekli ve Avni Yalçın Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisi kadrosundan çıkarıldı. Daha önce anlaşma yapılmış olan Gürkan Uygun, Çetin Tekindor, Selin Demiratar, Seda Bakan dizide devam etmesine karar verildi.

Q3 medya ekibinin verdiği tarih 2018 yılının ilk ayları olduğu ve Kanal D’ye verilen sözün yerine getirilmesi gerektiği için ekip zamanla yarışması gerekiyordu. Bir formül olmalı ve işler çok daha hızlı yürütülmeliydi. Bulunan çözüm muhteşemdi. Arnavutköy’de çekimleri yapılan Muhteşem Yüzyıl dizisi, kendi setinde kullanılan dekorları Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisine sattı.

Biraz pahalıya mal olmuş olsa da Q3 Medya ekibi dizinin beklentileri karşılaması için elinden geleni yapmaya kararlı olduğundan Muhteşem Yüzyıl’ın yapımcısına 4.5 milyon TL ödeyerek dekorları satın aldı. Arazinin sahibi ile yeni bir sözleşme imzalayarak çekimlere baştan başlanıldı.


tıkla>>>Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisi Ne Kadar Sürecek? Ne Zaman Final Yapacak?<<<tıkla


Şuanda Maltepe Üniversitesi’nden 40 dönümlük kiralanmış arazi üzerine kurulan çadırlarda ve aynı zamanda Muhteşem Yüzyıl’ın Arnavutköyde’de çekimleri yapılan Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi çalışanlarına başarılar diliyor, tez zamanda ekranlarda görmek istiyoruz.

3 YORUMLAR

Comments are closed.