Kalk Gidelim Final Tarihi Belli Mi? Kalk Gidelim Ne Zaman Bitecek?


Güncelleme: 15 Nisan 2018 : 22:20
12

Trt’nin sevilen aile dizisi Kalk Gidelim bu sezon sonunda final mi yapacak yoka sezon finali mi sorusu son zamanlarda merak edilen konular arasında. İlk yayınlandığı günden itibaren ilgi görmeyi başaran, Ufuk Özkan, Erkan Sever ve Ayça Varlıer gibi sevilen oyuncuların yer aldığı Kalk Gidelim final tarihi belli mi, ne zaman bitecek? İşte detaylar…

Kanallar, 2018-2019 sezonu için projelerin  devam yada tamam kararını vermek için masaya oturdu. Cumartesi akşamları ekrana gelen sıcak bir aile dizisi olan Kalk Gidelim için nasıl bir karar çıkacak oldukça merak ediliyor. Kalk Gidelim 2. sezon devam edecek mi yoksa bitecek mi?

Dizinin genel başarı grafiğine bakıldığında çok parlak olduğunu söylemek mümkün değil. Dizi yayın hayatına 2,24 reyting oranıyla giriş yaptı. Zamanla diziye olan ilgi artmaya başladı ve reytingler 4,79 a kadar çıktı. Normal şartlarda diğer kanallar bu aralıkta bir reyting alan bir dizinin fişini çekerdi. Fakat Trt dizilerine ve seyircisine sahip çıkan bir kanal olduğu için diziyi yayından kaldırmadı.

Kalk Gidelim dişli rakiplerinin olduğu cumartesi akşamı son haftaları  göz önüne almazsak en çok izlenen ilk 100 program içinde ilk 10’a girmeyi başarıyor. Aslında bu dizinin devam etmesi için yeterli bir başarı. Bu noktada Kalk Gidelim dizisi için nihai kararı vermek tamamen kanalın elinde. Trt, Kalk Gidelim dizisi yeni sezonda devam edecek derse yapım şirketi yeni sezon için hazırlıklarına başlar. Fakat Kalk Gidelim için tamam kararı çıkarsa dizi ekranlara veda eder. Sonuç olarak Kalk Gidelim dizisinin akıbeti tamamen Trt’nin insiyatifinde.

Kalk Gidelim dizisi final mi yapacak, final tarihi ne zaman, ne zaman bitecek, neden bitiyor soruları için kesin bir yanıt vermek doğru olmaz. Eğer seyirci diziye sahip çıkar ve mayıs ayına kadar reytingleri toparlamasını sağlarsa dizi 2. sezon onayı almayı başarır. Fakat reytingler dizilerin kaderlerini belirleyen en önemli etken olarak eğer Kalk Gidelim ilk 10 dizi arasına giremezse Trt doğal olarak dizi için final bayrağını kaldıracaktır.

Sizler Kalk Gidelim dizisinin final kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Kalk Gidelim final mi yapmalı yoka devam mı etmeli? 

12 YORUMLAR

  1. cok guzelbir dizi trt lutfen bitirme devam ailecek severek izliyoruz butun yorgunlugumuzu aliyor lutfrn

  2. Böyle güzel bir aile dizisi kaldirilmamaliiii TRT nin dizileri o kadar seviyeli ki başka kanal izlemiyorum çocuğuma da izlettirmiyorum açık net? oyuncuların hepsi şahane devaaammmm etmelii

  3. Hep sen anlat karadeniz veya çukur gibi diziler yüzünden ve çok saçma film bu iki film kalk gidelim daha samimi va iyi bir dizi olmasına rağmen bitiyor inşallah bitmez ama bence bitmeli olan diziler show tv dekiler sen anlat karadeniz ve çukur

Comments are closed.