Jet Sosyete Cengiz Kimdir, Nerelerde Oynadı?


Güncelleme: 28 Kasım 2018 : 23:44
0
Jet-sosyete veda

Jet Sosyete her hafta yeni bölümleri ile karşımıza çıkıyor. Çarşamba günleri saat 20.00’da yayınlanıyor. Tv 8 kanalında yayınlanıyor. Başrollerinde Gülse Birsel, Cengiz Bozkurt, Sarp Apak, Derya Karadaş, Çağlar Çorumlu, Hasibe Eren, Bartu Küçükçağlayan, Ecem Uzun, Ayşe Nil Şamlıoğlu, Aslı Bekiroğlu, Şahin Irmak, Enis Arıkan, Tuğba Çom, Deniz Cengiz, Emre Taştekin gibi isimler yer alıyor kadroda.

Peki Jet Sosyete de Cengiz Özpamuk  katakteri kimdir? Cengiz Özpamuk tekstilin sahibidir. Gizem Özpamuk ile evlidir. Ozan isminde bir oğlu vardır. Zengin bir kişidir. 1980 yıllarında bir çok  pasajda kaçak kot satmaya başlayarak ticaret hayatına adım atmıştır. Özpamuk Tekstil’i kurmuştur, annesi Zahide Hanım, oğlu Ozan ve eski bir manken olan ikinci eşi Gizem ile Jetset Konaklarında yaşamaktadır. Cengiz durmadan para kazanma derdindedir. Cengiz karısı Gizem ile geçinmeye çalışır.  Her hafta içi çarşamba günü tv8 de saat 20.00 da yayınlanan Jet Sosyete dizisini kaçırmak istemeyen ve izleyen herkese keyifli seyirler dileriz.

Cengiz karakterine hayat veren oyuncu Cengiz Bozkurt’tur. Memleketi Nevşehir’dir. Boyu 1.70 cm’dir. Kilosu 75’tir. Burcu oğlak olan oyuncunun gözleri kahverengidir. Saç rengi siyahtır. Babası Ziraat Bankası müdürü idi. Unıversity of London Televizyon Sinema ve İletişim Bölümü mezunudur. Evlidir, eşi Hatice Bozkurt’tur. Bu onun 2.evliliğidir.İlk  evliliğinden bir kızı ikinci evliliğinden bir kızı vardır.53 yaşında olan başarılı oyuncu 1965 senesinde doğmuştur. Ilk kez 2005’te Kurşun Yarası isimli dizide yer almıştır. Başarılı oyuncu  Hangimiz Sevmedik, Sevdaluk, Aramızda Kalsın, Bende Özledim, Bende Özledim, Leyla ile Mecnun gibi projelerde yer almıştır.  Hom Ofis, Küçük Esnaf, Bana Masal Anlatma, Pek Yakında, Eyvah Eyvah 3, Berlin Kaplanı, Ay Lav Yu, Devrim Arabaları gibi sinema filimlerde de rol almıştır.  Iyi derecedr Ingilizce bilmektedir başarılı oyuncu. Sadece oyunculuk yapması 14 yıl Ingiltere’de kalıp döndükten sonra işportacılık, taksi şoförlüğü, bulaşıkçılık, garsonluk, tezgahtarlık, mahkeme tercümanlığı,dernek temsilciliği gibi birden fazla işte çalıştı. En çok akıllarda  kalan dizisi 2008’de yayınlanan Parmaklıklar Ardında’daki gardiyan Ekrem’i canlandırması ile oluşmuştur. Diğer akıllarda kalan rolü ise Trt 1 de yayınlanan Leyla Ile Mecnun dizisindeki Erdal Bakkal’dır. Bir çok tiyatroda yönetmenlik yapmıştır.