Murat Cemcir ve Ahmet Kural’dan Yeni Dizi (2018)


Güncelleme: 4 Mart 2018 : 14:20
1

Daha önce Türk televizyonlarında çığır açan komedi dizileri ile isimlerini duyuran ikili Murat Cemcir ve Ahmet Kural’dan yeni bir dizi geliyor. Çalgı Çengi ve Kardeş Payı gibi komedi dizileri ile oldukça sevilen ve bir döneme damga vuran ikili son dizileri olan Kardeş Payı’ndan sonra dizi sektöründe görünmüyorlardı. Daha çok reklam ve sinema filmleri ile yollarına devam eden ikiliden yeni bir dizi haberi geldi.

Konuyu Ali Eyüpoğlu köşesine taşıdı. Ali Eyüpoğlu, Milliyetteki köşesinde şunları söyledi; “Ahmet Kural ile Murat Cemcir, 2015 yılında ekrana veda eden ‘Kardeş Payı’ndan bu yana diziçekmiyor. İkili, bu süreçte boş durmadı. Reklamlarla ekranlarda, filmlerle de sinemalardaydı. ‘Ailecek Şaşkınız’ adlı yeni bir komediyle sevenlerin karşısına çıkan oyunculara, epeydir ara verdikleri ekrana, yeni bir diziyle dönüp dönmeyeceklerini sordum. Çünkü Selçuk Aydemir’in yazıp yönettiği komedilerde izlemekten keyif aldığım ikili Kural ve Cemcir… Kural, Selçuk Aydemir’in yeni bir dizi yazmaya başladığını söyledi. Cemcir ise “Selçuk, senaryoyu bitirmeden göstermez bize. O yüzden bekliyoruz senaryoyu bitirip, önümüze koymasını” dedi.

Aydemir, Kural ve Cemcir, yapımcılar için çalışması zor bir ekip. Çünkü, işlerine karışılmaması gibi katı kuralları var. Yapımcılarla kanalların anlaşması reyting odaklı olduğu için, parayı veren düdüğü çalmak istiyor doğal olarak. Davul yapımcıda, tokmak senarist, yönetmen ve oyuncularda olunca da, uzun soluklu yürümüyor ilişkiler… Bu gerçeği hatırlatınca onlara, son dönemdeki filmleri gibi çekecekleri dizinin de sahibi oldukları TR 40 33 Productions adına yapılacağını söylediler.” Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

Dizinin ismi ne olacak? Oyuncu kadrosunda hangi isimler yer alacak? Hangi kanalda be hangi günde yayınlanacak? Hepsi ve daha fazlasını yeni bilgiler geldikçe sitemize eklenecektir. Bizi takipte kalın.

 

Comments are closed.