Mehmetçik Dizisi Fatma Kimdir? Gerçek Adı Ne? Kaç Yaşında?


Güncelleme: 11 Aralık 2018 : 14:52
0

Salı akşamları TRT ekranlarında yayınlanan Mehmetçik Kutlu Zafer dizisinde Fatma karakterini hangi oyuncu canlandırıyor?

Mehmetçik Kutlu Zafer dizisinde Neccar‘ın kızı Fatma karakterini canlandıran oyuncu kim?

Dizide Fatma karakterine Cansu Tosun hayat vermekte. Güzel oyuncu daha önce hangi dizilerde rol aldı?

Kutul Amare Fatma Kimdir? Mehmetçik Fatma Kimdir? Mehmetçik Kut’ül Amare Fatma kimdir? Cansu Tosun kim? Cansu Tosun kaç yaşında? Cansu Tosun eşi kim? Cansu Tosun evli mi? Cansu Tosun nereli? Cansu Tosun evlendi mi? Cansu Tosun dizileri neler? Cansu Tosun hangi filmlerde oynadı? Cansu Tosun hangi dizilerde oynadı?

MEHMETÇİK KUTLU ZAFER FATMA KİM?

Fatma dizide, Kut şehrinin önemli tüccarlarından olan Şerif Neccar’ın tek çocuğudur. İdealist, zeki ve azimli olan Fatma, Beyrut’ta gazetecilik öğrenimini tamamlamış ve gazeteci olmayı başarmıştır. Fatma, iyi yürekli ve naif bir karaktere sahiptir. Haksızlıklara karşı sonuna kadar mücadele veren bir vatanseverdir.

CANSU TOSUN KİMDİR?

Cansu Tosun, 26 Ocak 1988 tarihinde Almanya, Nürnberg’de doğmuştur. Anne babası Kayseri kökenlidir. Annesi 16 yaşındayken, babası da 22 yaşındayken Almanya’ya göç etmiş.

Babası, Nürnberg’de postane yöneticiliği yapıyor. Annesi ise bir mağazada çalışıyor. Nürnberg Operası’nda 13 yıl bale eğitimi aldı. Ancak liseden sonra yüksek okul eğitimi başlayınca baleyi bırakıp caz ve hip-hop danslarına yöneldi.

KÜÇÜK YAŞTA ÜNLÜ OLDU

4 yaşından beri birçok Alman markası için fotomodellik yaptı ve kaliteli markaların yüzü oldu. Cansu Tosun’un Fırat adında bir erkek ikiz kardeşi vardır. Nürnberg’de lise eğitiminde ticaret üzerine okudu.

Almanya’da iken menajer Şebnem Özberk ile tanışan Cansu Tosun, oyunculuk hayali ile hiç tanımadığı İstanbul’a onun yanına gelerek yerleşmiş.

BKM MUTFAK’TA ÇALIŞTI

2010 yılında oyuncu olmak için Türkiye’ye gelen Cansu Tosun, Yılmaz Erdoğan’nın yönettiği BKM Mutfak ekibinden de dersler aldı. Sonrasında 3.Mota Okulu’nda Ümit Çırak’tan oyunculuk eğitim aldı.

KAYIP ŞEHİR’LE TANINDI

Aynı zamanda profesyonel fotomodel olan Cansu Tosun, 2011 yılında TRT’de oynayan “Küçük Hanımefendi” adlı dizi ile oyunculuk hayatına başladı. 2012 yılında Kanal D de yayınlanan Kayıp Şehir dizisinde Zehra karakterini oynadı.

2013 yılında, yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın yaptığı ve “Refik Halit Karay”ın “Bugünün Saraylısı” adlı romanından uyarlanan aynı adlı dizide Serhat Teoman, Selçuk Yöntem, Nazan Kesal ve Ali Ersan Duru ile başrolde oynadı. 2014 yılında başrollerde Keremcem’in oynadığı “İksir: Dedemin Sırrı” adı sinema filminde oynadı. 2016 yılında ise Göç Zamanı ve Familya dizilerinde rol aldı.

Cansu Tosun ünlü oyuncu Erkan Kolçak Köstendil ile geçtiğimiz yaz hayatını birleştirdi.