Klavye Delikanlıları Hiko Dayı Kimdir? Gerçek Adı-Oynadığı Diziler


Güncelleme: 11 Eylül 2017 : 23:45
0

Show Tv ekralarında gösterilecek olan komedi dizisi Klavye Delikanlılarının ayrıntıları çıkmaya başladı. İlk yayınlanan fragmanda ortaya çıkan Hiko Dayı karakteri ise dizinin en ilginç oyuncularından oldu. İşte Klavye Delikanlıları Hiko kimdir? Hiko Dayı karakterini kim canlandırıyor.

Klavye Delikanlıları Hiko karakterini canlandıran oyuncumuz Rasim Öztekin’dir. Rasim Öztekin dizide Hiko karakterini canlandırmaktadır. Asıl adı Hikmet’tir ama mahalledeki gençleri ona Hiko Dayı derler. Kendi deyimi ile mahallenin genç delikanlılarını kendi tedrisinden geçiren bir isimdir. Eski düzen ile yeni düzen arasında köprü vazifesi görmektedir.

Rasim Öztekin, Oyuncu Pelin Öztekin’in babasıdır. 1959 İstanbul doğumludur. 172 cm boyunda olan Rasim Öztekin, Esra Kazancıbaşı ile evlidir. Galatasaray Lisesi mezunudur. Müzikomdi, Mega Show gibi programlar yaptı.

Bir Günlük Aşk Hikayesi, 72. Koğuş, Arabesk, Tersine Dünya, Passion Du Turca, Pardon ve Şans Kapıyı Çalınca isimli filmlerde oynadı. Köşedönücü, Biraz Düş, Biraz Gülüş, Eğrisiyle Doğrusuyla, Bir Yaz Gecesi Eğlencesi, Boş gezen ve Kalfası, Başka İstanbul Yok ve Yeni Hayat gibi projelerde yer aldı.

Klavye Delikanlıları dizisi konusu; Bayram ve Kerem küçük yaşlardan itibaren insanlarla çok fazla diyalog kuramadıkları için asosyal olmuş ve bütün vaktini bilgisayarda geçiren iki yakın arkadaştır. İnsanların yüzlerine söyleyemediklerini bilgisayar vasıtasıyla dile getirip bir de üstüne para kazanıyorlardır. Yani kısaca “TROL” olmuşlar.

Bayram’ın kuzeni ve bizimkilerin tam tersi bir karakter olan Kuzen Volki Amerika’dan dönmüştür. Dijital dolandırıcılık yapmak için takım kuruyordur. Bayram ve Kerem’i peşinden sürükleyerek yeni nesil bir dolandırıcılık şebekesinin içine sokar. Takımda bir eksik kalmıştır; Seyran. Güzelliği ve zekası sayesinde bir dolandırıcılık abidesi olan Seyran da ekibe katılır. Özellikle zengin insanları kredi kartları üzerinden dolandırmayı hedefleyen ekibimizi uzun soluklu, bol maceralı ve aşırı komik bir yolculuk bekliyordur.

Klavye Delikanlıları Hiko Dayı(Rasim Öztekin) Resimleri

Klavye Delikanlıları Hido Dayı (Rasim Öztekin) Videosu