Jülide Ateş Show Tv den Neden Ayrıldı? Geri Dönecek mi? Şok Eden Gercekler


Güncelleme: 8 Ocak 2018 : 20:04
2

Show Tv ekranlarından tanıdığımız duayen gazetesi ve sunucu Julide Ateş Show Tv’den istifa etti. Julide Ateş’in bu kararı medyada şok etkisi yaptı. Julide neden istifa etti, neden Show Tv’den ayrıldı? Bu ve benzeri sorular sosyal medyayı meşgul etmekte. Sizler için konuyu araştırdık. İşte detaylar. Haziran 2015 yılından beri Show Ana Haberde çalışan Julide Ateş ayrılık haberini sosyal medyadan duyurdu.

Julide sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Hadi yeni yılın ilk sürpriz kararı benden gelsin. Show haberi bırakıyorum… 27 yıllık meslek hayatımda biriktirdigim türlü değeri, yüreğimin binbir rengini yeni projelerde ortaya koymaya yola çıkıyorum. Evet Show Haber’i bırakıyorum. Gerek Habertürk’te gerekse Show Haber’de edindiğim her türlü deneyime, aldığım her hayat dersine minnetle. Çalıştığım dönemde nice birinciliklere imza atmamızı sağlayan ekip arkadaşlarıma sonsuz müteşekkirlikle… Hakkım geçmişse helal ederek ve hakları geçmişse helal etmelerini dileyerek. Evet sezon ortasında böyle iş olur mu demeyin? Zaten yıllarca bir televizyoncu olarak hep televizyonun zamanına göre yaşadım. Sıkıştırılmış zamanlarda sıkıştırılmış dönemler, tatiller… Oysa insanın bir de kendi ruhunun zamanı oluyor. Ruhum bana artık rutini tekrarlama, hayatında yeni bir şeyler dene ve bunu hemen yap diyor…

….Yani bugüne kadar baharlar, son baharlar olmadı sadece televizyonun sezonu vardı. Oysa artık ben kendi zamanımın efendisi olarak yaşamak istiyorum. Yerim dolana kadar da koltuktaki yayın nöbetime gerekirse devam edeceğimi, bu anlamda kimseyi zor durumda bırakmayacağımı da özellikle belirtiyorum… Ki bir çok değerli spikeri bünyesinde barındıran kurumumuz için benim yokluğumun sıkıntı olmayacağının bilincindeyim. Yani yeri kolayca dolabilecek bir ölümlü olduğumun farkındayım. Evet bu benim yeniyıl kararımdı… En çok izlenen haber kanalının koltuğunu bırakmak… Sahi sizinki ne? Haydi siz de ertelemeyin ve kalbinizin sesini dinleyin… Hayatın basılmadık yeni kumsallarında görüşmek dileğiyle… Hoşçakalın…”

Julide Ateş Medyatava’ya yaptığı açıklamada “Tamamen kişisel bir sebep. Rutinden sıkılma diyelim. Hayatımda daha değişik bir döneme girmek istiyorum. Rutinimi kırmak ve bir yaşam değişikliği yapmak istedim” dedi. Tamamen kişisel nedenlerden dolayı ayrıldığını söyleyen Julide ateş aynı zamanda duygularını geniş bir sosyalmedya mesajı ile duyurdu.

Julide Ateş Kimdir?

TV sunucusu ve haberci Julide Ateş 1971 Elazığ doğumludur. NTV de haber kuşağı sunmuş ve ayrıldığını Twitter hesabından duyurmuştur. Babası subay ve annesi ev hanımıdır. Asıl mesleği İngilizce öğretmenliği olan Julide, ancak bu mesleği yapmadı. Lisanslı olarak yelken ve basketbol sporları ile ilgilendi. Daha sonra 1990 yılında Türkiye güzeli seçildi. Yine aynı sene Miss Universe ve Miss World güzellik yarışmalarına katıldı. Bu yarışmalarda dokuzuncu oldu. Televizyon ekranlarında ilk deneyimi  Star Tv’de haber sunarak yapmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.