2018 Eylül Ayında Sosyal Medyada En Çok Konuşulan Diziler


Güncelleme: 26 Eylül 2018 : 14:15
0

Yeni dizilerin de başlamasıyla birlikte ekran adeta festivale döndü. Birbirinden çok konuşulan ve iddialı dizilerin yeni sezon bölümleri ve daha önce başlayan diziler arasında sosyal medyada bazıları ön plana çıktı.

Medya Takip Merkezi’nin açıkladığı ve DigiLup araştırmasının sonuçlarına göre ilk sıraya Çukur dizisi oturdu. Uzun süredir yeni sezonu büyük merakla beklenen dizi, geçtiğimiz hafta sezonun 1. bölümüyle ekrandaydı. Çarpıcı gelişmelerin yaşandığı dizi, adeta sosyal medyaya damgasını vurdu.

Atv’nin Sen Anlat Karadeniz dizisi ise 2. sırada yer aldı. Fox TV’de reyting zirvesini Bir Zamanlar Çukurova dizisine kaptıran ve Avlu dizisinin de gerisinde kalan Bizim Hikaye ise sosyal medyanın 3. sırasında yer aldı.

Yeni bölümüyle ekrana gelen Söz 4. sırada yer alırken, Cumartesi akşamına geçiş yapan Erkenci Kuş da yazdan gelen popülerliğini hala koruyor. Erkenci Kuş, sosyal medyanın haftalık raporunda 5. sıradaydı.

Yeni karakterler ve sürprizlerle sezona geçtiğimiz hafta başlayan Ufak Tefek Cinayetler 6. sırada yer alırken, yaz aylarında ekrana giren TRT1’in Elimi Bırakma dizisi 7. sırada. Reytinglerinin düşüklüğü göze çarpan Nefes Nefese, sosyal medyada ise çok konuşulanlar arasında 8. sırada.

9.sırada ise Cuma akşamı sezonun ilk bölümüyle ekrana gelen İstanbullu Gelin dizisi yer almakta.10. sırada tv ekranında değil ama internet üzerinden izlenen Blutv’de yayınlanan ve Türkiye’nin ilk vampir dizisi olma ünvanını elinde tutan Yaşamayanlar dizisi var.