Hakan: Muhafız Başladı! Hakan: Muhafız Dizisinde Kim Kimdir?


Güncelleme: 24 Nisan 2019 : 02:21
0

Netflix‘in Türkiye’de çektiği ilk dizi olan Hakan: Muhafız 14 Aralık Cuma günü saat 11.00‘de izleyici ile buluştu.

Dijital dizi izleme platformu olan Netflix’te yayın hayatına başlayan Hakan: Muhafız dizisinin başrollerinde Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık, Mehmet Kurtuluş ve Ayça Ayşin Turan gibi önemli oyuncular yer alıyor.

HAKAN: MUHAFIZ DİZİSİNİN KONUSU NE?

Dizide sıradan ve genç Hakan’ın tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrenmesi ve yaşantısının bir anda altüst olarak epik bir maceraya adım atmasını izliyoruz.

Geçmişle geleceğin, doğuyla batının buluştuğu 15 milyonluk İstanbul’da Hakan aslında hikayenin başında Kapalı Çarşı’daki bir esnaftan farksız herhangi bir genç. Oysaki çok kısa zamanda doğduğu ve büyüdüğü şehrin gizemli güçlerin tehdidi altında olduğunu öğrenmesiyle onu çok başka bir dünya bekliyor olacak! Hakan kendisi için çizilmiş kaderine nasıl tepki verecek, kendisi ondan beklenen son muhafız olabilecek mi?

DİZİNİN YÖNETMENİ KİM?

Hakan: Muhafız dizisinin yönetmen koltuğunda Can Evrenenol oturuyor. Dizinin görüntü yönetmenliğini ise Gökhan Tiryaki yapmakta.

HAKAN: MUHAFIZ DİZİSİNİN OYUNCU KADROSU

Başrollerinde Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık, Mehmet Kurtuluş, Burçin Terzioğlu ve Saygın Soysal gibi önemli isimlerin yer aldığı dizi Netflix Türkiye’de yayınlanacak.

The Protector, Türkçe ismiyle Hakan: Muhafız’ın yapımcılığını Netflix adına O3 Medya kurucu ortağı Onur Güvenatam üstleniyor.

Hakan: Muhafız başladı mı? Hakan muhafız ne zaman başladı? Hakan muhafız hangi kanalda? Hakan Muhafız kaç bölüm? Hakan Muhafız oyuncu kadrosunda kimler var? Hakan Muhafız kaç sezon? Hakan Muhafız dizisi kaç dakika? Hakan muhafız konusu ne? Hakan muhafız ne zaman başlıyor? Hakan muhafız 1. bölüm konusu ne?

KAÇ BÖLÜM SÜRECEK?

Hakan: Muhafız dizisinin ilk sezonu on bölümden oluşuyor. Bir bölümün uzunluğu ise 45 dakika. Dizinin ikinci sezonunun çekileceği de geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı.

İşte Hakan: Muhafız dizisinde rol alan oyunlar ve canlandıracakları roller:

ÇAĞATAY ULUSOY

Hakan Kimdir?

Hakan aslında hikayenin başında Kapalıçarsı ortamında büyümüş sıradan bir genç. Hiç beklenmedik bir anda tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğreniyor ve bütün dünyası altüst oluyor. Dizide onun için çizilen kaderi ve bunun yansımalarını görecek seyirci. Fragmanın açılışında denildiği gibi, Hakan’ın hayatı göründüğünden biraz daha karmaşık. Dolayısıyla onu bir anda yüzyıllarca yıl öncesinde dönem kıyafetleri ve imajıyla görebiliyorsunuz.

HAZAR ERGÜÇLÜ

Zeynep Kimdir?

Zeynep dışarıdan çok sert bir kabuğu olan ama içinde çok hassas ve narin bir genç kadın. Dövüş sanatlarında usta olmasının yanında Osmanlı silahları üzerine tez hazırlayan bir akademisyen. Küçükken annesini kaybetmiş ve şefkatli yanını hep gizlemek zorunda kalmış. Hakan ile böyle ortak bir noktaları da var.

AYÇA AYŞİN TURAN

Leyla Kimdir?

Leyla, Faysal’ın genel koordinatörü. Güçlü bir kadın, hep kendi başına bir yerlere gelmiş, kendi ayakları üzerinde durmuş. Mükemmeliyetçi, işine aşık ve tutkulu bir kadın. Sonra Hakan ile karşılaşıyor ve hayatında hep iş olan Leyla’yı bundan sonra aşık bir kadın olarak da görüyoruz.

OKAN YALABIK

Faysal Kimdir?

İş adamı Faysal Erdem. Hakan’ın da imrendiği bir iş adamı. İşinde son derece başarılı, son derece zengin. Hayatla ilgili ilham verici bir algısı var.

MEHMET KURTULUŞ

Mazhar Kimdir?

Mazhar, iş adamı Faysal Erdem’in sağ kolu. Faysal’a çok bağlı, işinde korkusuz bir adam.