Selanik 1920 Nerede Çekiliyor? Çekimlerin Yapıldığı Yerler


Güncelleme: 23 Mayıs 2018 : 10:58
1

Kanal D den 2018-2019 sezonu için dev yapım için kollar sıvandı. Daha önce Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisi ile hayal kırıklığına uğrayan kanal yeni projesi Selanik 1920 Destanı dizi ile kamera karşısına geçti. Selanik 1920 dizisi için oyuncular titizlikle seçildi ve hatta Türk karakterlerin dışında dünyaca ünlü karakterle anlaşmalar yapıldı. Dizi başlar başlamaz merak edilen diğer konulardan biri de Selanik 1920 Destanı Nerede çekiliyor? 

Tarihi bir dizinin daha temelleri atılırken heyecan doruktaydı. Evet Mehmed Bir Cihan Fatihi gibi üzerinde uzun süre çalışılan yapımlar başta kanal olmak üzere herkesi üzse de diğer tarafta reyting rekorları kıran ve reklam gelirleri bakımından ciddi kazançlar elde eden Diriliş Ertuğrul gibi dizilerin varlığını da görmezden gelemeyiz. Selanik 1920 Destanı dünya starlarıyla anlaşmalar sağladı. Başarılı bir yapım olacağını düşünüyoruz.


Selanik 1920 Destanı Dizisi Oyuncu ve Karakterleri <<< Tıklayınız


TM Production ve Y Pruduction birlikte gerçekleştirdiği dizinin hazırlıkları son aşamasına geldi. Selanik 1920 Destanı nerede çekiliyor dizi setine gidilir mi? Nasıl Gidilir? sorusuna gelince dizinin çekimleri İstanbul’da gerçekleşiyor. Tarihi dokulara uygun tüm dekorlar titizlikle seçiliyor ve yerlerine yerleştiriliyor. Fakat tam adres dizi çekimlerinin rahat yapılabilmesi için şuan için gizli tutuluyor. Çekimler biraz ilerlerse sosyal medya da paylaşımlar yapılabilir. 

Osmanlı askerlerinin yaşadığı zorlu hayatı konu edinecek olan Selanik 1920 özellikle Kurtuluş Savaşı yılları sizlere hatırlatacak. Tarihi tüm gerçekliği ile yansıtmaya çalışan Selanik 1920 geri sayıma başladı. Dizinin akıbeti hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Başarılı bir yapım olacak mı? Yoksa düşük reytingler sonucu kısa sürede tarihin tozlu raflarına kaldırılacak mı?

 

Comments are closed.