YURTDIŞINDA İZLENME REKORLARI KIRAN DİZİLERİN BAŞI BENİ AFFET!


Güncelleme: 23 Temmuz 2019 : 14:52
0

Ülkemizde yayınlanan dizilerin pek çoğu yurtdışında da büyük ilgi görmeye devam ediyor. Ancak en yüksek izlenme oranına sahip olan dizinin ise Beni Affet olduğu anlaşılıyor. İşte detaylar…

FAS’TA REYTİNG BİRİNCİSİ!

Başrollerini Şeyma Korkmaz, Tolga Akman, Murat Danacı gibi isimlerin paylaştığı ve 2018 Aralık ayına dek Star TV’deki yayınını sürdüren günlük dizi Beni Affet, Fas’taki reyting sıralamasında birinciliği kimseye kaptırmıyor. Ülkede açık olan 100 televizyonun yaklaşık 50’sinde Beni Affet’ in izlendiği net bir şekilde görülüyor. Türkiye’de final yapmış olmasına rağmen, Fas’ta dizi halen yoğun bir ilgiyle karşılanıyor.

Dizinin başrol oyuncularından Şeyma Korkmaz’ın geçtiğimiz kış aylarında Fas’ta “En iyi kadın oyuncu” ödülünü alması da bu durumu ister istemez tetikliyor. Üstelik internet ortamında da Fas’ta en çok tıklanma rekoruna sahip dizi yine Beni Affet oluyor. Sona ermesine rağmen, yurtdışında aldığı bu yoğun ilgi şaşkınlıkla karşılanıyor ve ne kadar başarılı bir yapım olduğunu da gözler önüne seriyor. Ancak, ülkemizdeki yapımların uluslararası alandaki başarısı Beni Affet’le de sınırlı kalmıyor. Sina Köloğlu Milliyet gazetesindeki köşesinde yurtdışında da kendini gösteren dizileri paylaştı. İşte o diziler…

PARAMPARÇA, KALBİMDEKİ DENİZ, POYRAZ KARAYEL, VATANIM SENSİN, KÖRDÜĞÜM

2014 ve 2018 yılları arasında Star’da yayınlanan ve doğumda karışan bebeklerin hikâyesini konu alan Paramparça dizisi Kuzey Makedonya’da ilk 10’daki izlenme oranıyla başarılı bir çıkış gösteriyor. Paramparça’yı aynı ülkede, Poyraz Karayel, Vatanım Sensin, Kalbimdeki Deniz ve Kördüğüm dizileri takip ediyor.

KARA SEVDA

2015 ve 2017 yılları arasında Star’da izleyiciyle buluşan Burak Özçivit ve Neslihan Atagül’ün başrollerini paylaştığı Kara Sevda, Kuzey Makedonya, Fas ve Hırvatistan’da ilk 10’a giren dizilerimiz arasında yer alıyor.

ANNE

2016 ve 2017 yılları arasında Star’da ekrana gelen ve başrollerini Vahide Perçin, Cansu Dere ve Beren Gökyıldız’ın paylaştığı Anne dizisi, Porto Riko, Moğolistan, Gürcistan ve Kuzey Makedonya’da ilk 10’daki yerini koruyan dizilerimizin başında geliyor.

Görünüşe göre bir zamanlar ülkemizde reytingleri kimseye kaptırmayan yapımlar, uzun bir süre daha yurtdışında başarı sağlayacağa benziyor.