Yeşilçam’ın Yıldız İsmi Zümrüdü Anka Dizisinde! Itır Esen Zümrüdü Anka’da!


Güncelleme: 12 Mart 2020 : 16:56
0

Sinema ve dizi dünyasının usta isimlerinden Itır Esen Zümrüdü Anka dizisine dahil oldu.

Cumartesi akşamları Fox tv ekranlarında izleyici ile buluşan Zümrüdü Anka dizisine çok ünlü bir isim katıldı.

Yeşilçam’ın ünlü yıldızı Itır Esen bundan böyle Zümrüdü Anka dizisiyle ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

Diziye katılması ile ilgili heyecanını gizleyemeyen Itır Esen, “Kapadokya büyülü bir yer, çekimleri böylesine güzel bir yerde yapılan “Zümrüdüanka”ya katıldığım için çok heyecanlıyım. Oyuncu arkadaşlarım ve set ekibi çok sıcakkanlı. Burada olduğum için mutluyum” dedi.

Zümrüdü Anka dizisi yeni bölümü ile 14 Mart Cumartesi akşamı saat 20.00’de Fox tv ekranlarında izleyici ile buluşacak.

Itır Esen Kimdir?

Itır Esen, 30 Mart 1957 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Hayri Esen’in kızıdır. Annesi Ayten Esen’dir.

Itır Esen, Halid Ziya Uşaklıgil’in aynı adlı eserinin ilk televizyon uyarlaması olan ve Halit Refiğ’in yaptığı 1975 yılında TRT’de yayınlanan “Aşk-ı Memnu” dizisi ile oyunculuğa başladı.

Itır Esen, ‘Bizim Aile’ ‘Cennetin Çocukları’, ‘Neşeli Günler’, ‘Liseli Kızlar’, ‘Gülen Gözler’ gibi aile filmlerinde rol aldı.

70’li yıllarda sinemada seks furyası yüzünden bıraktığı oyunculuğa 2001 yılında TRT’de yayınlanan ve başrolünü Zuhal Olcay’ın oynadığı Yeditepe İstanbul ile geri dönmüştür.

2004 yılında yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı “Çemberimde Gül Oya” adlı dizide Zarife karakterini canlandırdı.

2007 yılında “Kuzey Rüzgarı” adlı dizide Kadir İnanır, Oktay Kaynarca, Ebru Cündübeyoğlu, Çağla Kubat, Ebru Kocaağa, Kürşat Alnıaçık, Aliye Uzunatağan, Levent İnanır, Ali İpin, İlker Ayrık, Turgay Tanülkü ile beraber oynadı.

2007 yılında başrolünde Hülya Koçyiğit’in oynadığı “Aşk Eski Bir Yalan” adlı dizinin senaryosunu yazdı.

Itır Esen’in yönetmen Yavuz Turgul ile evliliğinden Nisan Turgul (d.1982) ve Oğlu Ahmet Turgul (d.1986) adlarında iki çocuğu vardır.

Zümrüdüanka Oyuncu Kadrosu

Alp Navruz ve Ceren Yılmaz’ın başrollerini paylaştığı dizide, Hatice Aslan, Selim Bayraktar, Ayten Uncuoğlu, Serhat Özcan, Elif Çakman, Sebahat Kumaş, Mine Kılıç, Simge Selçuk, Korkmaz Arslan, Asiye Dinçsoy, Pelin Abay, Doğa Zeynep Doğuşlu, Barış Küçükgüler, Miray Akay, Gönül Akbaş, Serkan Açay, Gökhan Bekletenler, Eren Demir, Umut Karadağ, Nazlı Pınar Kaya ve Ebrar Baba gibi oyuncular yer alıyor.