Yerli Sinema Rus’un Oyunu Tv’de İlk Kez Hangi Kanalda Yayınlanacak?


Güncelleme: 27 Ağustos 2019 : 14:04
0

Son dönem Türk sinemasının iddialı yapımları arasında yer alan Rus’un Oyunu filmi televizyon ekranlarında sinemaseverlerle buluşacak.

Başrollerinde Fırat Tanış, Levent Özdemir ve Anastasiya Klyeva gibi isimlerin yer aldığı 2016 yılı yapımı Türk filmi Rus’un Oyunu Star tv’de izleyici ile buluşacak.

Üç farklı ülkede çekilen ilk Türk filmi özelliği taşıyan Rus’un Oyunu filmi 27 Ağustos Salı günü saat 22.30’da Star tv ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

Rus’un Oyunu Filminin Konusu Ne?

Türkiye’nin en tanınmış iş adamlarından Serhat Vasbi, büyük bir iş anlaşması yapacağını düşündüğü Batıkan tarafından Hong Kong’a götürülür. Arkasından Batıkan tarafından şantaja maruz kalır. Şantaj kasedi Serhat’ın özel ve ticari sırlarını içeren görüntüleri ile doludur. Serhat kendisini kurtarmak adına istenilen beş milyon euro şantaj parasını verir. Fakat, işler Serhat Vasbi’nin beklediği gibi ilerlemez. Sonunda anlaşılır ki, Serhat Vasbi akılalmaz bir oyunun içindeki tek hedeftir ve bu oyun; sebepleri ile hiç olmadığı kadar haklı bir oyundur.

Zengin ve züppe bir iş adamı olan Serhat Vasbi, büyük bir ekip tarafından tuzağa düşürülür. Ancak bu tuzakta kim haklı, kim kazanıyor, kim kaybediyor ilk bakışta hepsi belirsiz. Hikayenin katmanları açıldıkça hakkını aramanın ve intikamın en çarpıcı öyküsü de karakterleri ve seyirciyi bekliyor…

Rus’un Oyunu Filmi Oyuncu Kadrosu

Fırat Tanış
Rolü : Serhat Vasbi
Leonid Kulagin
Rolü : Profesör Vlademir
Anastasiya Klyeva
Rolü : Anastasya
Levent Özdemir
Rolü : Batıkan Yiğit
Nila Fırat
Rolü : Zeliha
Murat Topalan
Rolü : Bro
Orkun Öztürk
Rolü : Yusuf
Gülce Dereli
Rolü : Nergis

Rus’un Oyunu Filmi Künye

Levent Özdemir’in senarist, yönetmen ve yapımcı koltuğunda oturduğu Rus’un Oyunu’nu 3 farklı ülkede çekilen ilk yerli sinema filmi ünvanını taşıyor.

Fırat Tanış Kimdir?

Aslen Gürcistan Ahıska kökenli olan Fırat Tanış, 5 Mayıs 1975 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Ailenin en küçük çocuğudur. Tam adı Nuri Fırat Tanış’dır. Ünlü oyuncu 1.75 metre boyunda, 60 kilo ve Boğa burcudur. Kübra Tanış ile evli olan Fırat Tanış’ın bir kızı var.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu.

Rol aldığı yapımlar arasında; Yeditepe İstanbul, Geniş Aile ve İstanbullu Gelin gibi önemli dizilerin yanı sıra Sır Çocukları ve Karınca Kapanı gibi sinema filmleri de yer alır.

Tanış; 2013 yapımı “Karınca Kapanı” adlı sinema filminin başrol oyunculuğu ile birlikte yönetmenlik, kurgu ve senaryosunu da üstlenmiştir.