YAZ DİZİLERİNDE SOSYAL MEDYA BİRİNCİSİ AFİLİ AŞK OLDU!


Güncelleme: 18 Temmuz 2019 : 03:46
0

Yaz dizileri kendi içerisinde büyük bir rekabet yaşıyor. Ancak, aralarında en çok ilgi gören dizi olarak başrollerini Burcu Özberk ve Çağlar Ertuğrul’un paylaştığı Afili Aşk öne çıkıyor. İşte detaylar…

İNSTAGRAMDA TAKİP SAYISI REKORA ULAŞTI!

Dünya çapındaki sosyal medya raporlarını hazırlayan The WIT (World İnformation Tracking) verilerine göre Haziran ayında instagramda takip rekorunu kıran diziler listesinde, Afili Aşk en üst sıralarda kendine yer buluyor. Ardından da Fox ekranlarında izleyiciyle buluşan Her Yerde Sen dizisi geliyor. Milliyet gazetesi yazarı Sina Köroğlu konuyla ilgili “Romantik komedilerin rekabeti” başlıklı yazısında elde edilen verileri şu şekilde bildiriyor:

Afili Aşk dizisinin takipçisi sayısının haziran ayında 157 bin şeklinde görülürken, Her Yerde Sen dizisinin takipçi sayısı ise 118 binde kalıyor. Üstelik Afili Aşk’ın başrol oyuncularının takipçi sayıları da benzer rekorlara imza atıyor. Burcu Özberk’in instagramdaki takipçi sayısı 3.2 milyonla dikkatleri üzerine topluyor. Çağlar Ertuğrul 1.4 milyon gibi bir rakamla kendini gösteriyor. Her Yerde Sen dizisinin başrol oyuncusu Furkan Andiç’in takipçileri 1.5 milyonken, Aybüke Pusat’da 1.4 milyonluk gibi bir rakamla rol arkadaşına yaklaşıyor. Türkiye’nin dâhil olduğu ilk 10 sıralamasında Afilli Aşk 4. Her Yerde Sen ise 6.sıradaki yerini koruyor. Listede 4.sırada öne çıkan Afili Aşkı, Her Yerde Sen dizisi 6.sırayla takip ediyor.

KANAL D ÇOK MEMNUN!

Kanal d uzun süredir dizileriyle ilgili bir şanssızlık yaşıyordu. Özellikle geçtiğimiz sezon pek çok dizisi 5 ya da 6 bölümde yayından kaldırılıyor ya da erken final yapmak durumunda kalıyordu. Ancak Afili Aşk’ın kısa sürede yansıttığı başarısıyla, sonunda kanalın yüzünü güldürdüğü anlaşılıyor. Reytinglerle birlikte, sosyal medyada da öne çıkması kanalın kendine prestij yaratmasına olanak sağlıyor. Böyle giderse dizinin kışında devam etmemesi imkânsız gözüküyor. Konu itibariyle romantik komedi ağırlıklı olduğu için de izleyicilerin beğenisini toplamayı başarıyor. Dizide hiçbir şekilde entrika, gerilim ve şiddet içerikli sahnelerin yer almaması, bu kadar büyük ilgi görmesinin en önemli nedeni olarak öne çıkıyor.