Vuslat Dizisi Final Yapıyor! Vuslat’ın Final Bölümü Ne Zaman?


Güncelleme: 3 Mart 2020 : 14:07
0

Trt ekranlarında yayınlanan ve farklı hikayesi ile dikkat çeken Vuslat dizisinde sona gelindi.

Başrollerinde Kadir Doğulu, Mehmet Özgür ve Ümit Kantarcılar gibi isimlerin yer aldığı Vuslat dizisi final yapmaya hazırlanıyor.

2 Mart Pazartesi akşamı 43. Bölümü ile ekranlara gelen Vuslat dizisi 9. Mart Pazartesi yayınlanacak 44. Bölümü ile ekranlara veda etmeye hazırlanıyor.

Vuslat’ın Son Bölümünde Neler Yaşanacak?

Babasının acısıyla kendini antikacıya kapatan Aziz’i Satranc-ı Urefa’nın son karelerinde bekleyen büyük sürpriz ne? Dedesinin son bir emaneti daha mı var? Bu emanet nerede saklı?

Kendini atölyeye kapatan Feride’ye Abdullah’ın getirdiği piyon ne anlama geliyor?

Kerem’i Mehmet Şefik’in fabrikasında bekleyen büyük sürpriz ne? Alice’in geçmişindeki travma bu fabrikada mı saklı?

Omuzlarda taşınan iki tabut, toprağa verilen iki cenaze. Bir yanda babasının acısını yaşayan Aziz, diğer yanda kardeş kaybının ağırlığıyla ezilen Feride. İki aşık, çifte cenazede aşklarını da mı toprağa verecekler? Yoksa birbirlerinin yaralarını sarıp, bu yolda el ele yürümeye devam mı edecekler?

Vuslat Dizisi Oyuncuları

Pazartesi akşamları Trt ekranlarında izleyici ile buluşan Vuslat dizisinin başrollerinde Kadir Doğulu, Devrim Özkan, Ümit Kantarcılar, Mehmet Özgür ve Osman Alkaş gibi isimler yer alıyor.

Vuslat Dizisi Künye

A23 Medya tarafından hayata geçirilen Vuslat dizisinin yönetmen koltuğunda Barış Yöş otururken senaryosunu ise Betül Yağsağan kaleme almakta.

Başrollerinde; Kadir Doğulu, Devrim Özkan, Mehmet Özgür ve Ümit Kantarcılar yer aldığı

Vuslat Dizisinin Konusu Ne?

‘Vuslat, “İyi insan” olmak için çıkılan “aşk yolculuğu”nun serüveni üzerine kurgulanmış olup, tüm karakterlerin insana ait hallerini İbni Arabi’nin Satranc-ı Urefa oyunu ile anlatıyor.

İbn Arabi’nin, hayatla iç içe olarak da ifade edebileceğimiz Satranc-ı Urefa’sı yani Ariflerin Satrancı oyunu, Vuslat’ın temelini oluşturur. Bu oyun, kişinin “İnsan-ı Kâmil” olma yolculuğudur.

Oyun 101 basamaktan oluşur ve her basamağındaki maddeler, “iyi insan” olma adımında karşılaşılan değerleri temsil eder. Bu oyundaki menziller, Aziz’in olduğu kadar izleyicilerin de yoludur.

Vuslat dizisi 44. Final bölümü ile 9 Mart Pazartesi akşamı saat 20.00’de trt ekranlarında izleyici ile son kez buluşmaya hazırlanıyor.