Ünlü Oyuncu Bir Zamanlar Çukurova’da! Bir Zamanlar Çukurova’da ‘Sevda Çağlayan’ Fırtınası!


Güncelleme: 9 Mart 2020 : 21:20
0

Atv ekranlarında yayınlanan Bir Zamanlar Çukurova dizisinin kadrosuna sürpriz bir isim transfer oldu.

Her Perşembe yeni bölümleri ile atv ekranlarında izleyici ile buluşmaya devam eden Bir Zamanlar Çukurova dizisine hangi ünlü oyuncu katıldı?

Başrollerinde Hilal Altınbilek, Vahide Perçin, Uğur Güneş, Murat Ünalmış ve Kerem Alışık gibi isimlerin yer aldığı Bir Zamanlar Çukurova dizisine ünlü oyuncu Nazan Kesal dahil oldu.

Televizyon dizilerinin aranılan yüzlerinden olan Nazan Kesal, Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Sevda Çağlayan karakterine hayat vermeye hazırlanıyor.

Dizinin son yayınlanan 58. bölümde, Demir, Züleyha’dan; Yılmaz Müjgan’dan vazgeçmişken diziye 61. bölümünde neredeyse bir ömür vazgeçilmemiş bir karakter olarak Sevda gelecek…

Diziye iki bölüm sonra katılacak olan Nazan Kesal dizinin çekimlerine katılmak üzere önümüzdeki günlerde Adana’ya gitmeye hazırlanıyor.

Sevda Çağlayan Kim?

Sevda Çağlayan da dizinin diğer kadın karakterleri gibi hayatın karşısındaki gücü ile dikkat çekecek.

Güzelliği ve zarafetiyle İstanbul’da bir yıldız olarak yaşamış bir kadın Sevda Çağlayan. Çukurova’ya onu da kaderi, kalbini açtığı yoldan savurmuş.

Karakter, geçmişten gelen yaşam hikayesi ve döneminin şıklığı ile iddialı olmasını sağlayan gardrobuyla da göz kamaştıracak.

Kesal Heyecanını Gizlemedi

Nazan Kesal, yeni projesi hakkında “Sinema için zamanı mühürleme sanatı derler. Bir Zamanlar Çukurova güçlü senaryosu, usta oyuncuları ve yetkin rejisiyle epeydir bu sözün gerçekliğini gösteriyor. Onların bir parçası olacağım için heyecanlıyım” yorumu yaptı ve Adana’ya gitmek için heyecanlandığını söyledi.

Nazan Kesal Kimdir?

Nazan Kesal, 28 Mart 1969 yılında Manisa’da dünyaya geldi. Nazan Kesal, kendisi gibi oyuncu olan Ercan Kesal ile evlidir ve bir oğlu vardır. Nazan Kesal, 1.62 metre boyunda, 55 kilo ve Koç burcudur.

Eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Oyunculuk Bölümü’nde tamamladı.

1996 – 2004 yılları arasında Diyarbakır Devlet Tiyatrosunda oyuncu ve yönetmen olarak görev yaptı. 2004 başında Bursa Devlet Tiyatrosunda atanan sanatçı, Ankara Sanatevi Tiyatrosu, Tiyatro Ayna, Tiyatro İstanbul, Diyarbakır Sanat Merkezi gibi özel topluluklarda da çalıştı.

Nazan Kesal, Nuri Bilge Ceylan’ın yönetmenliğini yaptığı “İklimler” sinema filmiyle 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü”nü aldı.

Bu ödülün ardından 2011 yılında, 30. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü”nü alarak başarısını taçlandırdı.

2012 yılında ise 17.Sadri Alışık Ödülleri’nde “En İyi Kadın Oyuncu” seçildi. Yine aynı yılda düzenlenen 44.SİYAD Türk Sineması Ödülleri’nde de “En İyi Kadın Oyuncu” seçildi.

Nazan Kesal televizyon ekranlarında son olarak Star tv’de yayınlanan Çocuk dizisinde izleyici ile buluştu.

Bir Zamanlar Çukurova yeni bölümü ile 12 Mart Perşembe akşamı saat 20.00’de atv’de ekranlara gelmeye hazırlanıyor.