Türk Filmi Kelebekler Televizyonda İlk Kez Hangi Kanalda Yayınlanacak? Kelebekler Filmi Oyuncuları


Güncelleme: 15 Kasım 2019 : 16:22
0

Türk sinemasının son dönemdeki en beğenilen filmleri arasında yer alan Kelebekler, televizyonda ilk kez izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

Başrollerinde Tolga Tekin, Bartu Küçükçağlayan ve Tuğçe Altuğ’un yer aldığı Kelebekler filmi televizyonda ilk kez Show tv ekranlarında yayınlanacak.

Show tv’de sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanan yerli film Kelebekler 15 Kasım Cuma günü saat 23.30’da izleyici ile buluşacak.

Yönetmen koltuğunda Tolga Karaçelik’in oturduğu Kelebekler filmi 2018 yılında sinemalarda gösterime girmişti.

En İyi Film Seçildi

Tolga Karaçelik’in üçüncü filmi olma özelliği taşıyan Kelebekler, Sundance Film Festivali’nde en iyi film seçilmişti. Film, 2018 Sundance Film Festivali’nde Dünya Sineması kategorisinde Büyük Jüri Ödülü’nü kazandı.

Kelebekler Filmi Konusu Ne?

Annelerinin ölümünden sonra dağılan üç kardeş, babalarından aldıkları telefonla uzun yıllar sonra bir araya gelir, arabaya atlar ve yollara düşerler.

Üç kardeşin yolları yıllar önce ayrılmıştır. Aradan geçen 30 yılın ardından babaları çocuklarını bir araya getirmek ister ve onları Hasanlar Köyü’ndeki evlerine geri çağırır. Kardeşlerden en büyüğü Cemal, onları alır ve nedenini bilmedikleri bir yolculuğa çıkar.

Üç kardeş köye gittiklerinde ise babalarının öldüğünü öğrenirler. Babaları, köyün acayipliklerinden biri olan kelebeklerin gelişinde gömülmeyi vasiyet etmiştir. Birbirlerini çok az tanıyan kardeşler köyde kaldıkları süre boyunca yaşadıkları olaylarla kendilerini, birbirlerini ve babalarının kim olduğunu anlamaya çalışır.

Kelebekler Filmi Nerede Çekildi?

İlginç hikayesiyle dikkat çeken Kelebekler filminin çekimleri, Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Hasanlar Köyü’nde gerçekleştirildi.

Kelebekler Filmi Oyuncu Kadrosu

Başrollerinde Tolga Tekin, Bartu Küçükçağlayan ve Tuğçe Altuğ’un yer aldığı Kelebekler filminin oyuncuları arasında Serkan Keskin, Hakan Karsak, Ezgi Mola, Ercan Kesal ve Bedir Bedir gibi isimler yer alıyor.

Tolga Karaçelik Kimdir?

Kelebekler filminin yönetmeni Tolga Karaçelik, 19 Mayıs 1981 yılında İstanbul’da dünyaya geldi.

Tolga Karaçelik eğitimini Marmara Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Hukuk Fakültesi’nde okurken yazmış olduğu öyküler ve şiirler farklı dergilerde basıldı. Okulunu bitirdikten sonra ise New York’ta sinema eğitimi aldı.

Eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndü ve burada başta kısa film yönetmenliği olmak üzere görüntü yönetmenliği de yaptı.

Tolga Karaçelik’in adının duyulmasını sağlayan en önemli yapım ise Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi İlk Film ödülünü aldığı Gişe Memuru oldu.

Daha sonra yönettiği Sarmaşık ve Kelebekler filmleri ile de adından söz ettirmeye devam ediyor.