Tolga Sarıtaş’ın Yeni Projesi Belli Oldu! Tolga Sarıtaş Hangi Dizide Rol Alacak?


Güncelleme: 26 Ağustos 2019 : 10:56
0

Söz dizisinin final yapmasının ardından yeni sezonda herhangi bir dizi projesinde yer alıp almayacağı merak konusu olan Tolga Sarıtaş’ın yeni dizisi belli oldu.

Star tv’de yayınlanan asker dizisi Söz’ün bitmesinin ardından ünlü oyuncu Tolga Sarıtaş ara vermeden yeni projesini belirledi.

Tolga Sarıtaş’ın yeni sezonda Fox tv’de yayınlanacak Ferhat ile Şirin dizisi için anlaşmaya vardığı ortaya çıktı.

Sarıtaş’ın başrolünde yer alacağı hikayenin yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in üstleneceği öğrenildi. O3 Medya prodüksiyonluğunda hayata geçirilecek olan Ferhat ile Şirin dizisinin yılın iddialı projeleri arasına girmesi bekleniyor.

Ferhat işe Şirin dizisinin çekimlerinin ne zaman başlayacağı ve ekranlarda ne zaman boy göstereceği ise henüz belli değil.

Bakalım Ferhat ile Şirin projesinde yakışıklı aktör Tolga Sarıtaş’ın partneri kim olacak?

Tolga Sarıtaş Kimdir?

Tolga Sarıtaş 30 Mayıs 1991 günü güzel bir günde İstanbul’da dünyaya geldi. 28 yaşındaki ünlü oyuncu İkizler burcu. Tolga Sarıtaş, 1.77 metre boyunda, 75 kilo.

Babası tekstilci annesi ev hanımıdır. Berfin ve Gencay isimlerinde iki kardeşi olan Tolga Sarıtaş aslen Sivaslıdır.

Lise eğitimini Halil Akkant Lisesinde tamamlayan Sarıtaş, Esenyurt Belediye Tiyatrosu ve Tiyatro Zeytindalı’nda çeşitli tiyatro oyunlarında yer aldı. Halen Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümünde okumakta olan Tolga Sarıtaş bir dönem Omega adlı bir müzik grubunda baterist ve gitarist olarak sahneye çıkmıştır.

2009 yılında yardımcı oyuncu olarak Bahtı Kara adlı sinema filmi ile beyazperdede izleyici karşısına çıkan Sarıtaş, oyunculuk kariyerinin en önemli basamak taşlarından biri olan Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Cihangir karakterini canlandırarak büyük beğeni toplamış ve tüm Türkiye’de tanınmıştır.

2015 yılının iddialı dizilerinden Güneşin Kızları’nda başrol oyuncusu olarak yer alan Tolga Sarıtaş, son olarak Star TV’de yayınlanan ve büyük beğeni toplayan Söz adlı dizide Üsteğmen Yavuz karakterine hayat verdi.

Tolga Sarıtaş’ın aldığı ödüller:

23.İTÜ EMÖS Başarı Ödülleri – En İyi Erkek Oyuncu – 2016
Ankara Hukuk Ceride-i Kantar – En İyi Erkek Oyuncu – 2016
Sabancı Üniversitesi Lacivert Ödülleri – En İyi Erkek Oyuncu – 2016