The Taste Türkiye Jürisi Ali Ronay Kimdir?


Güncelleme: 22 Mayıs 2019 : 21:55
0

Fox tv ekranlarında yayınlanan ve yayınlandığı ilk günden itibaren takipçilerini artıran lezzet yarışması The Taste Türkiye büyük beğeni topladı. Provizyon Medya’nın yapımcısı olduğu Amerika, Hollanda ve Belçika’da yayınlanan “The Taste Türkiye” yarışması Türkiye de de çok sevildi.  Programda yetenekli genç yarışmacılar yapıyor,  jüri üyeleri birbirinden lezzetli farklı yemekleri tadıyor.

Jüri üyeleri i Rafet İnce, Şemsa Denizsel ve Ali Ronay gibi ünlü şeflerden oluşuyor. Jüri üyeleri ve yarışmacıları ile ön plana çıkan programda her bölüm heyecanlı anlar yaşanıyor. Fox ekranlarında yayınlanan ve reyting oranlarının da çok iyi olduğu programda öne çıkan yarışmacılar şimdiden takipçilerini artırdı.

Sevilen programın jüri üyeleri de yarışmacılar kadar dikkat çekiyor. Yarışmacılara olan tavırları ve engin tecrübesi ile dikkat çeken jüri üyesi Ali Ronay kimdir. Şimdi The Taste Türkiye yarışma programının başarılı jüri üyesi Ali Ronay’ı yakından tanıyalım.

The Taste Türkiye Ali Şef Kimdir?

Gastronomi alanında çalışmalar yapmıştır.  The taste Türkiye şefi  Ali Ronay, Gazi Üniversitesi & Amerikan AHMA ve Paul Bocuse Enstitüsü’nden mezun olmuştur.

19 yıllık hem yurt dışı hem de yurt içi deneyimine sahip Ali Ronay, 27 yaşında baş aşçı olan ve Anadolu Türk Mutfağı’nı dünyaya tanıtmak için 10 yıldır Anadolu Mutfak Kültürleri üzerinde araştırmalar yapmıştır. Swissôtel mutfağınfa çalışmıştır.

Yenilikçi tarzını geleneksel tatlarla bir araya getirmiştir. Ali Ronay, Swissôtel’in köklü ve lezzetli mutfağını daha da zenginleştirmektedir.