The Taste Türkiye Jüri Üyesi Rafet İnce Kimdir?


Güncelleme: 22 Mayıs 2019 : 23:53
0

Fox tv ekranlarında izleyici ile buluşmaya başlayan yemek ve yarışma programı The Taste Türkiye’nin jüri üyeleri kimler?

Fox tv ekranlarında 22 Mayıs Çarşamba günü ikinci bölümü ile izleyici ile buluşan The Taste Türkiye programı ilginç formatıyla dikkat çekiyor.

Provizyon Medya yapımclığında ekrana gelen The Taste Türkiye programı Amerika, Hollanda ve Belçika’da da yayınlanan bir format.

Jüri Üyeleri Kimler?

The Taste Türkiye yarışmasının jüri üyeliklerini Ali Ronay, Şemsa Denizsel ve Rafet İnce yapacak.

 

Rafet İnce Kimdir?

Türkiye’nin tanınmış şefleri arasında yer alan The Taste Türkiye yarışmasının da jüri üyelerinden olan Rafet İnce kimdir?

Rafet İnce 1981 yılında Ereğli’de dünyaya geldi. Evli ve bir kız bir erkek çocuk babası. Portekizce, İspanyolca ve İtalyanca bilmektedir. Tekirdağ Anadolu Turizm Meslek Lisesi’nde eğitim görürken mesleğe başladı.

Portekiz’in başkenti Lizbon’da yer alan Le cordon Blue College of Culinary Arts’ da dört sene boyunca Güzel Sanatlar Fakültesi Gastronomi Bölümü’nde eğitim gördü. Ardından İtalya’da iki yıl staj yaptı.

2001 yılında Türkiye’ye dönerek ülkenin en tanınan otellerinin mutfağında çalışmaya başladı.

Şu sıralar Fox tv’de yer alan The Taste Türkiye yarışmasında jüri üyeliği yapmaktadır.

The Taste Türkiye’nin Formatı Ne?

Türkiye’nin önde gelen şeflerinden Ali Ronay, Şemsa Denizsel ve Rafet İnce yemekleri hangi yarışmacının hazırladığını bilmeden sadece tadarak değerlendirecekler. Başarılı buldukları adayları, kendi takımlarına dahil edecekler.

Eleme turunda tattığı yemeği kimin hazırladığını bilmeyen jüri, kendi ekibinden birini eleme riskiyle karşı karşıya kalacak.

Programa gelen misafir şeflerin belirlediği konseptte yemeklerini hazırlayan takımlardan en başarılı performansı sergileyen yarışmacı, dokunulmazlık kazanacak.

Türkiye’nin önde gelen şeflerinden olmak için mücadele eden, mutfak becerisine güvenen şef adaylarını bir araya getiren yarışma programı “The Taste Türkiye”deki uzun maratonun sonunda yalnızca bir kişi birinci olarak büyük ödülün sahibi olacak.

Tek Kaşıkla Beğendirmeye Çalışacaklar

Mutfaktaki yeteneklerine güvenen amatör ya da profesyonel tüm aşçılara açık olan yarışmada amaç; jürinin lezzet olarak en çok beğeneceği yemeği hazırlamak. Yarışmacılar yaptıkları yemeği sadece tek bir kaşıkta jürinin beğenisine sunacak.

Yarışmacılar, önce başlarındaki şeflerin önderliğinde dokunulmazlık kazanmak için yemek yapacaklar daha sonra elenmemek için mutfağa girecekler. En kötü performansı sergileyen yarışmacı, programa veda edecek.

Heyecan dolu bu mücadelede birbirinden ilginç lezzetler izleyiciyle buluşurken sadece bir kişi yarışmayı kazanarak büyük ödülün sahibi olacak.

“The Taste Türkiye” yemek ve yarışma programı Çarşamba akşamları saat 20.00’de Fox tv’de.