Survivor Adem Kılıççı Kimdir? Adem Kılıççı’nın Türkiye-Yunanistan Performansı Nasıl?


Güncelleme: 26 Mayıs 2019 : 14:33
0

Survivor 2019 yarışmasına katılan eski yarışmacılar arasına giren  yarışmada daha önce iki kez yarışan Adem Kılıççı, bu kez de Türkiye Yunanistan yarışmacılarına rakip oldu. Adem Kılıçcı Türkiye Yunanistan performansı nasıl?

Performansı çok konuşulan Adem Kılıçcı 2019 Survivor da neler yapacak? Sporcu kimliğinin yanı sıra karakteri ile de adada yarıştığı zamanlar öne çıkan Adem Kılıçcı yeni sezonda ne yapacağı merak ediliyor. Peki Survivor Adem Kılıççı kimdir? Survivor Adem nereli, kaç yaşındadir?

Adem Kılıççı Kimdir?

1986 yılında Ağrı’da dünyaya geldi. Adem Kılıçcı’nın Türkiye’ye Kafkasya’dan göç etmiş. Göçmen olan Adem Kılıçcı spor müsabakalarındaki başarıları ile göz doldurdu. İstanbul’daki Fenerbahçe Boks Şubesi’nin üyesi olan Kılıççı Antalya’da düzenlenen 2004 Dünya Boks Şampiyonası’nda gümüş madalya aldı.

Şikago’nun ev sahipliğini yaptığı 2007 Dünya Amatör Boks Şampiyonası’nda bronz madalya elde etti. 2008 yılında yapılan Yaz Olimpiyatları çerçevesinde de 69 kiloda mücadele ettiği İngiliz rakibi Billy Joe Sanders’e 14-3 skor ile yenildi.

İngiliz boksör ile yaptığı mücadeleden yenilgi ile ayrılınca Adem Kılıççı, 2008 yılı Yaz Olimpiyatları’na da veda etti.

Adem Kılıççı’nın Kazandığı Başarıları

Adem Kılıççı, İtalya’nın Pascara kentinde, gerçekleştirilen  Akdeniz Oyunları’na da katılan Adem Kılıççı, yarışmalardaki performansı göz doldurdu. Gümüş madalya kazandı. 2 yıl sonra 2011 yılında ise Ankara’da Büyükler Avrupa Şampiyonası’nda rakiplerini alt ederek kazandığı müsabakalarla Altın madalya kazandı.

2 kere Survivor yarışmasına katılan ve çok sevilen yarışmacı 2019 Survivor Türkiye Yunanistan yarışmasına sonradan katılan yarışmacının dün akşamki performansı göz doldurdu.