Söz’de Hangi Başrol Oyuncusu Diziye Veda Etti? Dragan ( Sarp Akkaya ) Kimdir?


Güncelleme: 21 Mayıs 2019 : 23:41
0

Star Tv’nin beğeniyle izlenen Söz dizisi Pazartesi akşamları izleyicilerine görsel bir şölen sunuyor. Gerilim aksiyon sahneleri ile sürükleyen dizi milli duygulara hitap ederek Türk halkının sempatisini kazandı. Yayın hayatına başladığı günden itibaren seyircinin ilgisini çeken ve reyting oranlarında ise yayınlandığı günün rakip dizileri arasından sıyrılarak zirveden yerini alan dizi sezona veda ediyor. Söz dizisinin oyuncusu Dragan lakaplı karakteri ölerek diziye veda etti.

Ekranların en çok izlenen dizilerinden biri olan Söz dizisi nefes kesen bir bölüm ile ekranlara geldi. Söz son bölümde; Dragan dün akşam yayınlanan son bölümde, Yavuz’un kurduğu tuzağa düştü. Tüm ekibin gözlerinin önünde düştüğü bu bataklıkta çırpınarak hayatını kaybetti. Dragan karakterine can veren oyuncu Sarp Akkaya final bölümüne bir hafta kala diziden ayrılmış oldu.

 Dragan  (Sarp Akkaya) Kimdir?

İlk kez Bizim Aile dizisiyle oyunculuk hayatına başlayan Sarp Akkaya, 2001 yılında M.S.Ü. Devlet Konservatuvarından mezun olup Stüdyo Drama Tiyatro Topluluğunun “Kaos” ve “Sonra” ardından Alchera Tiya tro Topluluğunun “6.Gün” ve “Devenin Hörgücü Yamuk Olur” isimli tiyatro oyunlarda oynadı. “Albay Kuş” ta oynadığı oyunlar arasındadır. Daha sonraları Kurtlar Vadisi Pusu adlı dizide canlandırdığı Servet karakteriyle tanındı, ondan sonra Ezel adlı dizide canlandırdığı Tevfik karakteri ile büyük çıkış yakaladı.

Suskunlar adlı dizide Murat Yıldırım ile baş rolleri paylaşmış ve bu dizide Sarı karakterini canlandırmıştır. Muhteşem Yüzyıl dizisinde ise Atmaca karakterini canlandırdı. Atv’de yayınlanan Racon adlı dizide oynamış ve baş rolü Mehmet Aslantuğ ile paylaşmıştır. Sarp Akkaya oyuncu Esra Akkaya’nın kardeşidir. Ayrıca ikizi olan Kaya Akkaya da kendisi gibi oyuncudur. Aynı zamanda seslendirme çalışmaları da yapmaktadır. 2010 yılında kardeşleriyle beraber Akkademi Tiyatroyu kurmuşlardır.