Sokağın Çocukları Filminin Konusu Ne? Sokağın Çocukları Dizisi Nasıl Seyredilir?


Güncelleme: 7 Şubat 2020 : 15:51
0

Blutv ekranlarında yeni yayınlanmaya başlayan Sokağın Çocukları dizisi şimdiden dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

İnternet üzerinden yayın yapan ve büyük bir hayran kitlesi bulunan Sıfır Bir dizisi ekibi tarafından hayata geçirilen Sokağın Çocukları dizisi izleyici ile buluştu.

Yine Sıfır Bir gibi internet üzerinden yayın yapan Blutv platformunda 6 Şubat Perşembe günü yayınlanmaya başlayan Sokağın Çocukları dizisi ilginç konusu ile dikkat çekiyor.

Sokağın Çocukları Dizisi Konusu Ne?

Bir adalet hikâyesi olan Sokağın Çocukları kanunların yetersiz kaldığı bir dünyada kendi adaletini sağlamak zorunda kalan gençlerin hikayesini insanî bir yerden anlatıyor.

Sokağın Çocukları, yaşadıkları zorlu dünyalarında hayata tutunma ve kendilerini var etme mücadelesi veren, zorluklarla savaşarak büyümeye çalışan gençlerin hikâyesini konu alıyor.

Hikâye, “Adalet nedir?”, “Bir genç sokakta nasıl ayakta kalır?” gibi sorulara iyi ve kötü değil, gri karakterler üzerinden mercek tutuyor.

Sokağın Çocukları Dizisi Künye

Sıfır Bir dizisinin yönetmenliğini de yapan Kadri Beran Taşkın’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Sokağın Çocukları dizisinin senaryo yazarlığını ise yine Sıfır Bir’in senaryosunu yazan ekip üstleniyor.

Sokağın Çocukları Dizisi Oyuncu Kadrosu

Sıfır Bir hayranlarının büyük bir merakla beklediği Sokağın Çocukları dizisinin oyuncuları arasında; Mehmet Elmas, Furkan Murat Uğur, Hakan Erkuran, Nesih Turunç, Soner Çelik, Oğuz Öztaş, Kerem Ali Yengüner, Arda İlkin Parlak, Alper Parlak ve Gökhan Diğicibaş gibi isimler yer alıyor.

Sokağın Çocukları 1. Bölümde Neler Oluyor?

Sokağın kurallarıyla büyümüş, büyüyen ve büyümeye hazırlanan üç nesil üzerinden ‘sokağın adaleti’ kavramına farklı, evrensel ve gerçekçi bir bakış. Murat, 23 yaşında bir delikanlıdır.

Dul annesiyle beraber yaşayan Murat yeri gelir küçük kardeşi Çarli ve yaşça kendisinden büyük olmasına rağmen ağbisi Suat’a babalık eder, yeri gelir üç çocuğuyla kimseye tamah etmeden hayata tutunmaya çalışan Beyza’ya dayanak olur. Murat aynı zamanda zekâsı ve cesaretiyle mahallenin ağbisi Şehmuz Ağa’nın da gözbebeğidir. Fakat Şehmuz Ağa’nın onca genç varken Murat tercihi, elbette güç savaşında dengeleri de etkileyecektir.

Murat bir yandan iki kardeşi ve annesi arasındaki dengeyi sağlamaya çalışırken, diğer yandan mahallenin ağbisi Şehmuz Ağa’nın gözüne girmeye çalışmaktadır.

Tabii her hikâyede olduğu gibi Sokağın Çocukları’nda da her seçim, bir vazgeçişi de beraberinde getirir.