SHOW TV’DEN YENİ DİZİ GELİYOR AŞK AĞLATIR!


Güncelleme: 21 Temmuz 2019 : 06:25
0

Show tv yeni sezona oldukça iddialı yapımlarla girmeye hazırlanıyor. Yeni dizilerinden bir tanesi olan Aşk Ağlatır’ın konusu hakkında bilgiler de yavaş yavaş gelmeye başlıyor. İşte detaylar…

JAPON DİZİSİNDEN UYARLAMA YAPILIYOR!

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın paylaştığı habere göre, Japon dizisi Love That Makes You Cry’dan uyarlama yapılan Aşk Ağlatır’ın yönetmen koltuğunda Gökçen Usta’nın yer alması planlanıyor. Başrollerini Deniz Can Aktaş ve Hafsanur Sancaktutan’ın paylaşacağı dizinin çekimlerinin ise önümüzdeki günlerde başlayacağı söyleniyor. Ayrıca dizinin kadrosunun oldukça geniş tutulacağı da gelen iddialar arasında bulunuyor.  Bu iki ismin dışında 5 kadın, 5’de erkek başrol oyuncusunun canlandıracağı karakterler üzerinden hikâyenin yürüyeceği vurgulanıyor.  Oyuncuların seçiminde, hem çok popüler olmaması hem de deneyimli olması adına MF yapım son derece titiz bir tutum sergiliyor. Şimdi dizinin konusuna bakalım.

AŞK AĞLATIR NE ANLATIYOR?

Aşk Ağlatır dizisinde, köyde dedesinin yanında yaşayan, ancak daha iyi şartlarda hayatını devam ettirmek için İstanbul’a gelen bir gencin hikâyesini anlatıyor. Aynı zamanda bu gencin İstanbul’da tanıştığı benzer kadere sahip iki arkadaşı ile İstanbul’da farklı hayatlara ve aşklara yelken açmasını ele alıyor.

Erkek başrol oyuncusunun kendinden yaşça büyük ve eşinden boşanmak üzere olan bir kadınla evliymiş gibi gösterilmesi planlanıyor. Kadın ise yeterince zengin olmasına rağmen, mutluluğu eşinde bulamamış, eşinden de vazgeçemeyerek onun yanına dönecek şekilde yazılıyor.

Diğer başrol oyuncusu annesi babası ölmüş ve koruyucu aile tarafından büyütülmüş ve şu anda yaşlı ama zengin bir adamla evlendirilmeye çalışılan bir kız olması düşünülüyor.

Love That Makes You Cry Orijinal Konusu

Her biri kendi hayalleri ve özlemleriyle küçük şehirden büyük kent Tokyo’ya taşınan altı genç kadın ile erkeğin aşk ve arkadaşlık hikayesinin anlatıldığı dizide karakterlerin yaşam öyküsü ele alınıyor.

Orijinal seride annesi öldükten sonra evlat edinilen ebeveynler tarafından büyütülen Sugihara Oto ve Soda Ren’e özel bölümler var.

Sugihara Oto, gelecek için büyük hayaller kurmayı bırakmış olmasına rağmen hayata pozitif bakmaya devam etmektedir. Ta ki, kendisini evlat edinen ebeveynlerin iflas etmesine kadar.

Bu noktadan sonra kentteki zengin bir adamla evlendirileceğini öğrenmesinin ardından hayatı tamamen değişiyor.