ŞEYMA KORKMAZ EKRANLARA GERİ Mİ DÖNÜYOR!


Güncelleme: 16 Haziran 2019 : 04:15
0

7 sezon boyunca Star tv’de yayınlanan günlük dizi Beni Affet’te “Feride” karakterine hayat veren Şeyma Korkmaz’ın yeni bir dizi teklifi aldığı ortaya çıktı. İşte detaylar…

ALIN GİDERİM DİZİSİNDE Mİ OYNAYACAK?

Tims Production’un yapımcılığını üstlendiği yeni bir dizi olan Alın Giderim’de rol alacağı iddia ediliyor. Oyuncunun henüz teklifi değerlendirme aşamasında olduğu ve kabul ettiği takdirde de başrol oynaması bekleniyor. Yapımın geri kalan kadrosunun ise henüz netleşmediği bildiriliyor. Ayrıca dizinin günlük değil haftalık olarak yayınlanacağı da vurgulanıyor. Fox tv kanalında seyirciyle buluşacağı söyleniyor. Şimdi Şeyma Korkmaz kimdir? Açıklayalım.

ŞEYMA KORKMAZ KİMDİR?

Genç oyuncu 20 Aralık 1988 tarihinde, Kadri Korkmaz ve Sabriye Korkmaz’ın üçüncü çocuğu olarak Eskişehir’de dünyaya gözlerini açtı. İlköğretim eğitimini Eskişehir’de tamamladı. 2000 yılında Çanakkale’ye yerleşti. Lise eğitimini Çanakkale Güzel Sanatlar Lisesi resim bölümünde okudu. Lisansını da, Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Resim İş Öğretmenliği alanında tamamladı. Ancak okuduğu mesleği icra etmeyerek üniversite yıllarında fotomodelliğe başladı. Son sınıfta okurken, 2011 senesinde Trt 1 ekranlarında yayınlanan “Hayata Beş Kala” adlı dizide “Yağmur” karakterine hayat vererek ilk oyunculuk deneyimini yaşadı. Bu dizi uzun ömürlü olmayınca, aynı sene içerisinde Show tv ekranlarında başlayan “Beni Affet” dizisinde 2018 Aralık dönemine kadar “Feride” karakterini başarıyla canlandırdı. Geniş kitlelerce tanınma fırsatı elde etti. “Feride” rolüyle Fas’ta düzenlenen film festivalinde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülüne layık görüldü. Beni Affet dizisinde 2017 yılına dek Murat Danacı ile başrolü paylaştıktan sonra,  2017 yılında partneri değişerek Tolga Akman ekibe dâhil oldu. Seyircinin ilk sezondan beri alıştığı “Feride Cüneyt” ikilisi yerini “Feride Yaman” ikilisine bıraksa da, belli bir kesim tarafından seyredilmeye devam etti. Oyuncu bu arada sinema filmi çalışmaları yapmayı da ihmal etmedi. Beni Affet devam ederken 2015 yılında vizyona giren “Öyle ya da Böyle” adlı sinema filminde Erdal Tosun, Reha Özcan ve Ferit Kaya gibi isimlerle oynayarak, komedi dalındaki başarısını da göstermiş oldu. Geçtiğimiz mayıs ayında kendisi gibi oyuncu olan Cüneyt Mete ile hayatını birleştirdi.