SEN ANLAT KARADENİZ SEZON FİNALİNDE NEFES ÖLDÜ MÜ?


Güncelleme: 30 Mayıs 2019 : 03:35
0

Başrollerini Ulaş Tuna Astepe ve İrem Helvacıoğlu’nun paylaştığı Sen Anlat Karadeniz dizisi bu akşam yayınlanan bölümüyle sezon finali yaptı. 53.bölümüyle yaz tatiline giren dizide Nefes ’in ölme ihtimali dikkatleri çekti. İşte detaylar…

GENCO NEFES’İ KAÇIRDI!

Melek Genco tarafından şiddet gördüğünü Nefes’e söyleyince, Nefes ona yardım etmek istemişti. Bunu duyan Genco’da Kalelilerden intikam alabilmek için Nefes’i kaçırdı. Bu sırada doktor Nefes’in dış gebelik geçirdiğini fark ederek zaman kaybetmeden ameliyat olması gerektiğini ve ölme riski olduğunu söyledi. Aile durumu öğrenerek hemen Tahir’e bildirdi. Fakat Tahir Nefes’in kaçırıldığını duymuş bir şekilde onu bulmaya çalışıyordu. Nefes ise Genco’nun onu kaçırdığı depoda sancılar içerisinde acı çekiyordu. Sonrasında çığlık atarken baygın düştü. Genco’da onu o halde bırakıp uzaklaştı.

TAHİR NEFES’İ BULDU!

Tahir uzun uğraşların sonucunda Nefes’in bulunduğu yeri Hazan’ın yardımıyla öğrendi. Adamları vurarak Nefes’e ulaşmayı başardı. Nefes acı içerisinde kıvranırken, Tahir’in onu kucaklayıp hastaneye götürmesiyle bölüm sona erdi. Bu sebeple de Nefes’in öleceği ve yeni sezonda öleceği söylentileri dolaşmaya başladı. Seyirci de sosyal medyada duruma tepkilerini sert bir şekilde gösterdi.

NEFES YOKSA BİZDE YOKUZ!

Dizinin sıkı takipçileri sezon finalini hiç beğenmediklerini söylediler. Nefes öldüğü takdirde diziyi yeni sezonda izlemeyeceklerini de net bir dille ifade ettiler. Ayrıca yapımın senaristine de ateş püskürdüler. Sosyal medya yorumlarında senarist Erkan Birgören’i topa tuttukları dikkatleri çekti.  Sadece Nefes ve Tahir’in iki sahnesi ve son sahne dışında tüm bölümün çöp olduğunu ima eden yorumlar yaptılar. Başrol oldukları için Nefes ve Tahir’in daha çok sahnesinin olması gerektiğini eklemeyi de ihmal etmediler. İki sezondur zaten kaçırma ve şiddet üzerine giden dizinin sezon finalinin de sürekli aksiyona kurban gitmesini sert bir dille eleştirdiler. Bunun yanında İrem Helvacıoğlu ve Ulaş Tuna Astepe’nin oyunculukları da çok fazla övgü aldı. Özellikle İrem Helvacıoğlu’nun sezon finalindeki performansına hayran kaldıklarını dile getirdiler. Oynarken yaşadığını ve o hissi seyirciye canlı bir şekilde verdiğini belirttiler.