SEN ANLAT KARADENİZ DİZİSİNDEN SEVİNDİRİCİ HABER!


Güncelleme: 13 Temmuz 2019 : 06:18
0

Başrollerini Ulaş Tuna Astepe ve İrem Helvacıoğlu’nun paylaştığı Sen Anlat Karadeniz dizisinden, seyircileri sevindirecek haber sonunda geldi. İşte detaylar…

18 EYLÜLDE ATV EKRANLARINDA!

1 Ağustos’ta çekimlerinin Trabzon’da başlaması planlanan dizinin 18 Eylül Çarşamba akşamından itibaren Atv ekranlarındaki yerini alması bekleniyor. Üstelik yeni sezona dair gelişmeler bu kadarla da sınırlı kalmıyor. Senaryoyu geçen sezon yazmaya başlayan Erkan Birgören’den sonra, Sema Ali Birol’unda yazım ekibine katıldığı söyleniyor. Ayrıca, diziye yeni karakterlerin de dâhil olacağı ve bunun için de görüşmelere başlandığı bildiriliyor. İsimler henüz netleşmemiş olsa da, 3.sezonda gelecek karakterlerin yeni heyecanlara gebe olacağı tahmin ediliyor.

SEYİRCİLERDEN TALEPLER VAR!

Hareketli geçen 2 sezondan sonra sosyal medya üzerinde, Sen Anlat Karadeniz dizisine yönelik izleyici talepleri yer alıyor. Seyirci dizide artık karakol ve hapishane gibi karamsarlık içeren sahnelerin olmaması gerektiğini dile getiriyor. Ayrıca başroldeki Tahir’in sürekli birilerini kurtararak Süpermen imajı çizmesinden de sıkıldığını eklemeyi ihmal etmiyor. Hastane ve orman gibi yerlerde oynanan kovalamacalar da oldukça tepki çekiyor. İstismar, tecavüz ve pedofili üzerinden artık reyting yapılmamasının önemle üzerinde duruluyor. Dizinin eski bölümlerine büyük bir özlem duyuluyor. Hepsinden önemlisi izleyici,  artık ağırlıklı olarak Nefes ve Tahir aşkını izlemek istiyor. Hazan ve ailesinin hikâyesine başrollerden daha az yer verilmesi talep ediliyor. Kötü karakter Genco’nun da mümkün olduğunca arka planda gözükmesi isteniyor. Çünkü Vedat gibi bir karakterden sonra, aynı tarzda yazılan psikopat anlamsız bulunuyor. Bir Karadeniz dizisi olarak öne çıktığı için de, o bölgenin doğal güzelliklerine daha fazla yer verilmesi gerektiği vurgulanıyor. Senaristlerin yeni sezonda izleyici yorumlarını dikkate alıp almayacağı merak ediliyor. Geçen sezon sonu final kararı alıp son anda devam eden dizinin gidişatı adına, bu taleplerin göz önünde bulundurulması önem arz ediyor. Eğer, şiddet içeren bölümler 3.sezonda da öne çıkarsa, dizinin büyük oranda izleyici kaybedeceği net bir şekilde anlaşılıyor. Senaristlerin hazırlık sürecini nasıl tamamlayacaklarını ve yeni bölümlerde ne çeşit sürprizler yaşanacağını 18 Eylül’de göreceğiz.