Selahattin Demirtaş Fox’a Telefonla Bağlandı! Fox Tv Ne Kadar İzlendi?

HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın Fox Tv’ye telefonla bağlanacağı iddia edildi. Selahattin Demirtaş tutuklu bulunduğu cezaevinden 10 dakikalık telefon görüşmesi hakkını Fox Tv’ye bağlanarak kullanacağı belirtildi. Peki Selahattin Demirtaş neler söyledi, Fox TV ne kadar izlendi? İşte detaylar.

30 Mayıs Çarşamba günü Selahattin Demirtaş’ın cezaevinden Fox Tv’nin ana haber programı sonrası ekranlara gelecek olan “Liderler Fox’ta” programına canlı telefon bağlantısı ile bağlanacağı iddia edildi. Konuyu gündeme HDP Van Milletvekili Lezgin Botan getirdi.

Lezgin Botan tutuklu bulunan Cumhurbaşkanları adayı Selahattin Demirtaş’ın telefon ile Fox Tv’nin canlı yayınına katılacağını iddia etti. Hatta Demirtaş’ın Liderler Fox’ta programına cezaevinden ankesörlü telefon ile katılabilmesi için gerekli başvuruların yapıldığının da altını çizdi. HDP’ten yapılan açıklama şu şekilde;

“Parti Sözcümüz Ayhan Bilgen, Cumhurbaşkanı Adayımız Selahattin Demirtaş’ın propaganda hakkını cezaevi koşullarında kullanabilmesi için Adalet Bakanlığına başvuruda bulunmuştur. Başvuruda Demirtaş ile televizyon programı yapmak isteyen, görüşmek isteyen basın mensuplarına da izin verilmesi talep edilmiştir. Ayrıca Demirtaş’ın Fox TV’de yayınlanan ‘Liderler Fox’ta’ programına cezaevindeki ankesörlü telefondan katılabilmesinin sağlanması da talepler arasında yer almıştır.

YSK Temsilcimiz Mehmet Tiryaki de, Demirtaş’ın 30 Mayıs Çarşamba günü Fox TV’de yayınlanacak Liderler Fox’ta programına cezaevindeki ankesörlü telefondan katılması ve haftalık 10 dakika olan telefon görüşmesi hakkını burada kullanabilmesi için girişimde bulunulmasını istemiştir.”

30 Mayıs 2018 Çarşamba Reyting Sonuçları-Diriliş Ertuğrul Günü! için tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 30 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Selahattin Demirtaş Fox’a Telefonla Bağlandı! Fox Tv Ne Kadar İzlendi? (1 Yorum)