Seksenler Dizisine Sürpriz Transfer! Hangi Ünlü Oyuncu Seksenler Dizisine Katıldı?


Güncelleme: 22 Kasım 2019 : 15:32
0

Trt’nin sevilen dizisi Seksenler’in kadrosuna ünlü bir aktör dahil oldu!

Trt ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan Seksenler dizisine hangi usta oyuncu katıldı?

Başrollerinde Şoray Uzun, Rasim Öztekin, Özlem Türkad, Yasemin Conka gibi isimlerin yer aldığı Seksenler dizisinin kadrosuna Deniz Oral dahil oldu.

Seksenler dizisinin yeni bölümlerinde dizide daha önce ‘Turgut Özal’ karakteri ile yer alan Deniz Oral izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

Deneyimli aktör Deniz Oral, dizide Yasemin Conka tarafından canlandırılan Nazlı karakterinini patronunu canlandıracak.

Seksenler dizisi hafta içi her akşam 18.00’da TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşuyor.

Deniz Oral Kimdir?

Deniz Oral 14 Ekim 1963 tarihinde Mersin’de dünyaya geldi. 56 yaşındaki ünlü aktör Terazi burcu. Deniz Oral, sanat yönetmeni Hatice Cengiz ile evlidir. Doğu Berke Oral (d.2009) adında bir oğlu vardır.

Deniz Oral, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Mersin’de gördü. Mersin Bölge Tiyatrosu’nda oynayan ablası, çocuk oyuncuya ihtiyaç duyulduğu bir gün Deniz Oral’ın elinden tutup onu tiyatroyla tanıştırdı.

10 yaşında iken “Almanya’dan Bir Yar Gelir Bizlere” ile sahneye ilk adımını attı. Uzun bir süre Mersin Bölge Tiyatrosu’nda amatör oyunculuğa devam etti.

1985 yılında Ankara‘ya gittikten bir yıl sonra da TRT‘de dublaj yapmaya başladı. Yedi yıl Ankara’da yaşadıktan sonra 1992 yılında yeni bir tiyatro projesi için İstanbul‘a yerleşti.

Rol Aldığı Diziler

İstanbul’a yerleşmesiyle dizi ve filmlerde de rol almaya başladı. Zerda, Köprü, Papatyam, Doksanlar, Ayrılsak Da Beraberiz gibi çeşitli dizilerde rol aldı.

Albüm Çıkardı

Deniz Oral müziğe olan yeteneğini keşfetmesiyle “Kaçma Benden” adlı bir albüm de çıkardı.

Seksenler Oyuncu Kadrosu

Seksenler dizisinin oyuncuları arasında; Rasim Öztekin, Özlem Türkad, Şoray Uzun, Yasemin Conka, Ayşe Tolga, Berat Yenilmez, Ceyhun Fersoy, Begüm Öner, Suzan Kardeş, Hakan Bulut, Onur Dilber, Hacı Ali Konuk, Tolunay Donat, Kemal Kuruçay, Betül Berk, Necmi Yapıcı, Özlem Balcı, Mehmet Elmas, Faruk Sofuoğlu, Ali Fuat Pekzeren, Aşkın Şenol, Eray Yasin Işık, Osman Büyükercan, Yasin Kaya, Gülseren Gürtunca, Yalçın Özden, Tahsin Taşkın gibi isimler yer alıyor.