Sefirin Kızı Dizisi İddialı Geliyor! Sefirin Kızı Hangi Kanalda? Sefirin Kızı Dizisinin Konusu Ne?


Güncelleme: 16 Eylül 2019 : 14:36
0

Star tv’nin yeni yayın sezonundaki iddialı dizisi Sefirin Kızı hakkında detaylar netleşmeye başladı.

Başrollerinden uzun süredir televizyon ekranlarında görünmeyen iki isim Neslihan Atagül Doğulu ve Engin Akyürek’i buluşturacak olan Sefirin Kızı için geri sayım başladı.

Şimdiden yeni sezonun en çok konuşulan işleri arasında yer almayı başaran Sefirin Kızı dizisi oyuncu kadrosu ve ilginç hikayesiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Son olarak Burak Özçivit ile Kara Sevda dizisinde rol aldıktan sonra televizyon ekranlarından uzak kalan Neslihan Atagül Doğulu ile Tuba Büyüküstün ile başrolü paylaştıkları Kara Para Aşk dizisinden beri dizilerde yer almayan Engin Akyürek, Sefirin Kızı için bir araya geldi.

Sefirin Kızı Dizisi Kim Kimdir?

Star tv ekranlarında kısa bir süre sonra izleyici ile buluşmaya hazırlanan Sefirin Kızı dizisinde Neslihan Atagül Doğulu, Sefirin kızı Nare karakterine hayat verirken, Engin Akyürek ise Sancar Efeoğlu karakterini canlandıracak.

Diziye son olarak katılan bir isim daha açıklandı. Genç aktör Erhan Alpay, Sefirin Kızı dizisinde Akın karakterine hayat vermeye hazırlanıyor.

Sefirin Kızı Dizisi Künye

O3 Medya ve NGM’nin birlikte yapımcılığını üstlendiği Sefirin Kızı dizisinin yönetmen koltuğunda Emre Kabakuşak oturmakta.

Dizinin senaryo yazarlıklarını ise Ayşe Ferda Eryılmaz ve Sedef Nehir Erdem birlikte kaleme alıyor.

Sefirin Kızı Dizisi Nerede Çekiliyor?

İki ünlü oyuncuyu başrolünde buluşturan Sefirin Kızı dizisinin çekimleri Ege bölgesinde gerçekleştirilecek. Çekimler Ege bölgesinde Muğla ilinde yapılmakta.

Engin Akyürek Kimdir?

Engin Akyürek 12 Ekim 1981 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Engin Akyürek Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Bölümü’nden mezun olarak eğitim hayatını tamamladı.

2004 yılında katıldığı Türkiye’nin Yıldızları yarışmasında birinci olarak sektöre ilk adımını attı.

Televizyon ekranlarında ilk olarak Yabancı Damat dizisinde canlandırdığı Kadir karakteri ile yer alarak geniş kitlelerce tanındı.

Daha sonra Fatmagül’ün Suçu Ne? Dizisinde başrolde Beren Saat ile birlikte rol aldı.

2006 yılında Zeki Demirkubuz’un Kader filminde, 2014 yılında ise Zeynep Farah Abdullah ile birlikte Bir Küçük Eylül Meselesi filminde rol aldı. Aynı yıl Atv de yayınlanan Kara Para Aşk dizisinde rol aldı.