Savaş Vadisi Filminin Konusu Ne? Savaş Vadisi Filmi Hangi Kanalda? Savaş Vadisi Filmi Oyuncuları


Güncelleme: 5 Kasım 2019 : 10:30
0

Show tv ekranlarında 5 Kasım Salı günü bir kahramanlık hikayesini konu alan Savaş Vadisi filmi yayınlanacak.

Ünlü aktör Mel Gibson’ın yönetmenlik koltuğunda oturduğu Savaş Vadisi filmi, tek bir kurşun sıkmadan 75’e yakın kişiyi kurtaran kahramanın hikayesini ele alıyor.

2016 yılında beyaz perdeye aktarılan Savaş Vadisi filmi Türk televizyonlarında ilk kez 5 kasım Salı günü saat 21.45’te izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Orijinal ismi Hacksaw Ridge olan Savaş Vadisi filmi gösterime girdiği yıl pek çok dalda Oscar ödüllerine aday gösterilmişti.

Savaş Vadisi Filminin Konusu Ne?

Amerika Birleşik Devletleri’nin 2. Dünya Savaşı’na girmesinin ardından Desmond T. Doss (Andrew Garfield) da birçok Amerikalı gibi orduya katılmaya gönüllü olur. Ancak dindar bir Hıristiyan ve bir pasifist olan Doss, savaşta insan öldürmeyi ve herhangi bir şekilde silah kullanmayı reddetmektedir, onun yerine savaş alanında yaralıları kurtararak hizmet etmek istemektedir.

Bu tavrı hem komutanları, hem de asker arkadaşları arasında ilk başta çok sert tepkiyle karşılanır, askeri mahkemeye bile çıkar. Ancak Doss, son derece sert bir eğitimden geçip, kendi hayatı pahasına silahsız bir şekilde savaş alanına gitmeyi çoktan göze almıştır.

Gerçek Bir Hikayeden Uyarlandı

Amerikan tarihinin ilk Onur Madalyası’na layık görülen vicdani retçisi olan Doos’un gerçek yaşam hikayesinin anlatıldığı filmin yönetmeni ise Mel Gibson…

Savaş Vadisi Filmi Oyuncu Kadrosu

Usta oyuncu ve yönetmen Mel Gibson’ın on yıl aradan sonra çektiği ilk film olma özelliği taşıyan Savaş Vadisi’nin oyuncu kadrosunda Andrew Garfield, Vince Vaughn, Sam Worthington, Hugo Weaving, Luke Bracey, Teresa Palmer ve Rachel Griffiths gibi isimler yer alıyor.

Filmin senaryo yazarlıklarının ise Andrew Knight ve Robert Schenkkan birlikte üstlenmekte.

Mel Gibson Kimdir?

Mel Gibson, 3 Ocak 1956 da Peekskill, New York’ta dünyaya geldi.

Sinemaya “Mad Max” adlı aksiyon filmiyle giriş yaptı. Avustralya’da büyük üne kavuşan Gibson, filmin devamı niteliğindeki “The Road Warrior” ile Amerika’da da tanındı.

Mel Gibson, Cehennem Silahı” serisi ile tüm dünyada tanınan bir aktör oldu.

İngiltere’ye karşı verdiği mücadeleyi konu alan “Braveheart / Cesur Yürek” filminin hem yönetmeni hem başrol oyuncusu olan aktör, En İyi Film ve En İyi Yönetmen olmak üzere iki Oscar ödülünün sahibi oldu.

Mel Gibson, Gallipoli”deki rolüyle En İyi Aktör dalında Avustralya Film Enstitüsü ödülünü kazandı. Mel Gibson’ın 2004 yılında yönettiği Tutku – Hz. İsa’nın Çilesi adlı yapım da oldukça ses getirmiştir.