Ramo Dizisine Sürpriz İsim! Ramo Dizisi Ceyhan Kimdir? Ruhi Sarı Kim?


Güncelleme: 28 Ocak 2020 : 15:00
0

Show tv’nin yayın hayatına hızlı bir giriş yapan dizisi Ramo’nun kadrosuna deneyimli bir aktör katıldı.

Başrollerinde Murat Yıldırım, Esra Bilgiç, İlker Aksum, Yiğit Özşener ve Görkem Sevindik gibi isimlerin yer aldığı Ramo dizisine Ruhi Sarı dahil oldu.

Dizilerin ve sinema filmlerinin aranılan oyuncuları arasında yer alan Ruhi Sarı, Ramo dizisinde Ceyhan karakterine hayat vermeye hazırlanıyor.

Ramo Dizisi Ceyhan Kim?

Murat Yıldırım’ın ‘Ramo’ karakterine hayat verdiği dizide Ramo’nun öldürdüğü Seyhan’ın abisi ‘Ceyhan’ karakterine hayat verecek olan Ruhi Sarı, intikam ateşiyle izleyenleri yakacak.

Ruhi Sarı Kimdir?

Oyunculuk kariyerinde tiyatrodan sinemaya ve televizyon dizilerine birçok başarılı projede yer alan Ruhi Sarı, son günlerin çok konuşulan dizisi ‘Ramo’ya ‘Ceyhan’ karakteriyle dahil oluyor.

Ruhi Sarı 1972 yılında Trabzon’da dünyaya geldi.

Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olarak eğitim hayatını tamamladı.

Sanat hayatına Kartal Sanat Tiyatrosu’nda başladı.

1995’te Tunç Başaran’ın Sen de Gitme Triandafilis adlı filmiyle sinemaya geçti.

Filmde başarılı bir performans sergileyerek Antalya Altın Portakal Film Festivali’de “Yılmaz Zafer Onur Ödülü”, Adana Altın Koza Film Festivali’nde “Yılmaz Güney Onur Ödülü” ve Ankara Uluslararası Film Festivali’nde “Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu” ödülünü kazandı.

Rol Aldığı Diziler

İlk televizyon dizisi 1999’da Star TV’de yayınlanmaya başlayan Zilyoner oldu. Daha sonra aynı yılda Yılan Hikayesi adlı dizide oynadı.

2000’de TRT’de yayınlanan 7 Numara adlı dizide Satılmış Ballıoğlu karakterini canlandırdı. Aynı yıl Çağan Irmak’ın yönetmenliğini yaptığı Şaşıfelek Çıkmazı dizisinde rol aldı. 2001’de Yeditepe İstanbul, 2002’de Yarım Elma, 2003’te Sultan Makamı, 2004’te Haziran Gecesi, Ruhun Duymaz ve Saçsaça Başbaşa, 2005’te Hırsız Polis, Alanya Almanya ve AB’nin Yolları Taştan, 2006’da ise Ezo Gelin dizisinde rol adlı.

2008 yılında Özcan Deniz ve Meltem Cumbul’un başrollerini paylaştığı Aşk Yakar adlı dizide Tarantino karakterini canlandırdı.2009’da Bahar Dalları ‘nda Halil karakterini canlandırdı.

Ramo Dizisi Oyuncu Kadrosu

Başrollerinde Murat Yıldırım, Esra Bilgiç, İlker Aksum, Yiğit Özşener ve Görkem Sevindik’in yer aldığı Ramo dizisinde; İdil Fırat, Nilüfer Açıkalın, Sacide Taşener, Cemre Baysel, Burcu Cavrar, İlhan Şen, Yıldırım Gücük ve Rüzgar Aksoy gibi isimler yer alıyor.

Ramo Dizisi Künye

BKM film yapımcılığında hayata geçirilen Ramo dizisinin yönetmen koltuğunda Yağız Alp Akaydın oturmakta.

Dizinin senaristliğini son olarak Muhteşem Yüzyıl serisinde senarist olarak yer alan Yılmaz Şahin üstlenirken dizinin müziklerini ise Aytekin Ataş hazırlayacak. Aytekin Ataş son olarak Bir Zamanlar Çukurova dizisinin müziklerini yapmıştı.

Ramo Dizisi Nerede Çekiliyor?

Kısa bir süre sonra Show tv ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanan Ramo dizisinin çekimleri Adana’da gerçekleştiriliyor.

Ramo dizisi 3. bölümüyle 28 Ocak Salı akşamı saat 20.00’de Show TV ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.