Payitaht Abdülhamid Ekrana Dönüyor! Payitaht Abdülhamid’in Yeni Sezonunda Neler Yaşanacak?


Güncelleme: 20 Eylül 2019 : 11:10
0

Trt ekranlarının sevilen tarihi dizilerinden Payitaht Abdülhamid dördüncü sezonu ile ekranlara dönüş yapmaya hazırlanıyor.

Başrolünde Bülent İnal’ın Padişah Abdülhamid karakteri ile yer aldığı Payitaht Abdülhamid dizisi yeni bölümleri ile izleyici karşısına çıkıyor.

Payitaht Abdülhamid dizisinin dördüncü sezonunun ilk bölümü 20 Eylül Cuma günü saat 20.00’de Trt ekranlarında ilk kez yayınlanacak.

Payitaht Abdülhamid’in Sezon Finalinde Neler Olmuştu?

“Payitaht Abdülhamid”in geçtiğimiz sezon final bölümünde; ihtilal çıkmış, hain askerler ayaklanmış ve kendi devletlerine saldırmış, Abdülhamid düşmanları sonunda amaçlarına ulaşmıştı. Abdülhamid, kendisine sadık paşaları ve şehzadeleri ile sarayda kalmış, Devleti, Hakkı, haysiyeti ve haremi savunmak için kendilerini siper etmişti.

Payitaht Abdülhamid’in Yeni Bölümünde Neler Yaşanacak?

Es Yapım prodüksiyonluğunda hayata geçirilen Payitaht Abdülhamid dizisinin 20 Eylül Cuma günü Trt ekranlarında yayınlanacak 89. Bölümünde izleyicileri neler bekliyor?

İhtilal bastırılmış, sarayda çıkan yangın söndürülmüştür. Ancak neticeleri ve tahribatı devam etmektedir. Abdülhamid yıkılmadığını, Osmanlı’nın kolay yıkılamayacağını dosta-düşmana göstermek için veladet-i hümayun kutlamaları yapar. Çağırdığı sefir ve konuklara hazırladığı bir sürprizi vardır. Tarihte ilk defa bir denizaltıdan atılan torpido başka bir gemiyi batıracaktır. Abdülhamid gücünü ve yenilmezliğini dünyaya ilan ederken silah tacirlerini de dize getirir. Silah fuarı Payitaht’ta yapılacaktır. Fuara gelecek silahların muhafızlığı Halil Halid ve adamlarına verilir. Ama Jorris’in de gözü aynı silahlardadır.

Yeni Düşman Kim?

Payitahttan gelen zafer haberleri Abdülhamid hasımlarını bir kez daha bir araya getirir. Bu kez Abdülhamid’in karşısına gönderecekleri düşman her zamankinden daha acımasız, daha zalim ve daha sinsidir. Abdülhamid’e kurdukları tuzak ise çok daha büyüktür.

Haremde Neler Oluyor?

Veladet-i hümayun kutlamaları için Payitaht’a gelen Cemile Sultan, haremdeki dengeleri alt üst eder. Bidar ve Seniha birkaç gün içinde onun gideceğini düşünürken, Abdülhamid’in Cemile Sultan’ın oğlu Mehmet’i sarayda vazifelendirmesiyle, Cemile Sultan kalmaya karar verir. Seniha bir darbe de kocası ve oğlundan alır. Haremde yaşadığı günler de Cemile yüzünden azab çeker. Bidar bu vaziyete sabretmeye çalışsa da Seniha Cemile’nin tahakkümüne daha fazla katlanamaz. Bu sarayda ya o, ya da ablası Cemile kalacaktır.