Oyuncu Bartu Küçükçağlayan Kimdir? Bartu Küçükçağlayan Kimin İle Nişanlandı?


Güncelleme: 27 Mayıs 2019 : 22:56
0

Ünlü oyuncu Bartu Küçükçağlayan, uzun süredir birlikte olduğu sevgilisi Merve Özgüle ile nişanlandı. Tv8 ekranlarında yayınlanan ve geçtiğimiz günlerde final yaparak tv ekranlarına veda eden Jet Sosyete dizisinde oynayan Bartu Küçükçağlayan Gündüz nişanlandı.   Ünlü oyuncu Bartu Küçükçağlayan kiminle evlendi?

Ünlü oyuncu sevgilisi Merve Özgül ile nişanlandı. Sade aile arasında  samimi bir tören yapıldı. Ünlü çift’in Eylül ayında nikah masasına oturacağı öğrenildi. Bartu Küçükçağlayan nişan töreninden bir kareyi de sosyal medya hesabından paylaştı. Gülse birsel ve İrem Sak ünlü oyuncuyu gönderisinin altında tebrik etti.

 Bartu Küçükçağlayan Kimdir?

Müzisyen, tiyatro, televizyon ve sinema oyuncusu Bartu Küçükçağlayan, 23 Nisan 1983 tarihinde  Eskişehir’de  dünyaya geldi. 2001’de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı kazandi. İstanbul’a yerleşti. Okurken  aynı zamanda 2004 yılında Kent Oyuncuları topluluğunun İnishmore’lu Yüzbaşı oyununda oynadı.

Kumarbazın Seçimi oyununda rol aldı. , 2004 yılında ise ilk kez televizyon dizilerinde de rol almaya başladı. Haziran Gecesi, Çapkın ve Binbir Gece gibi tv dizilerinde oynadı. 2007-2008 sezonunda Yeni Kuşak Tiyatro topluluğunun Şeylerin Şekli oyununda başrollerden Adam’ı canlandırdı. Televizyonda en çok ses getiren ve tanınmasını sağlayan yapım olan Yalan Dünya isimli dizide Orçun karakterini can verdi. Kumarbazın Seçimi’ndeki oyunculuğu ile dört ödül kazanarak ününü iki katına çıkardı.

Bartu Küçükçağlayan, Çoğunluk isimli sinema filmindeki Mertkan rolüyle 47. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu ödülü dahil birkaç ödül kazandı. Kendisinin aynı zamanda, Büyük Ev Ablukada isimli grubun solistidir.