Öğretmen Dizisinin Yeni Bölümünde Neler Olacak? Öğretmen Dizisi Hangi Okulda Çekiliyor?


Güncelleme: 6 Mart 2020 : 13:46
0

İlk bölümü ile 4 Mart Çarşamba akşamı Fox tv ekranların izleyici ile buluşan ve büyük yankı uyandıran Öğretmen dizisinin yeni bölümünde neler yaşanacak?

Başrollerinde İlker Kaleli, Ceren Moray, Serkan Keskin, Serhat Kılıç, Şerif Erol ve Afra Saraçoğlu gibi isimlerin yer aldığı Öğretmen dizisi yayınlanan ilk bölümü ile bütün dikkatleri üzerine çekti.

İlker Kaleli’nin canlandırdığı öğretmen karakterinin bütün sınıfı rehin alması üzerine kurulu hikaye etkileyici senaryosu ile seyircilerin beğenisini kazandı.

İlk bölümü olmasına rağmen reyting listelerinde zirveye yerleşen Öğretmen dizisinin yeni bölümü merakla bekleniyor.

Öğretmen dizisi 2. Bölümü ile 11 Mart Çarşamba akşamı saat 20.00’de Fox tv ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

Öğretmen 1. Bölüm Özeti

Bir sene önce Akif’in belki de hayattaki en mutlu günüyle başlar…

O gün Akif, sevdiği kadın olan Zeynep’e evlenme teklifi eder. Zeynep, Küçükkapı Lisesi’nde öğretmenliğe ilk başladığı gün aynı zamanda Akif’le nişanlanmıştır. Zeynep bir öğretmen olarak Küçükkapı Lisesi’ne ilk adımlarını atarken Akif, bunun sonun başlangıcı olduğunu bilmeden ona aşkla baka kalmıştır.

Bu olaydan bir sene sonra Akif Erdem; Küçükkapı Lisesi’nde Fizik Öğretmeni olarak 12A sınıfına girer ve öğrencileri rehin alıp okulla bağlantılarını koparacak bir bomba patlatır. Kimsenin zarar görmediği patlamada; bütün 12A sınıfı ve emniyet güçleri, Akif’in bunu neden yaptığını öğrenmeye çalışacaktır…

Akif Öğretmen; herkese büyük bir ders verecektir…

Öğretmen Dizisinin Konusu Ne?

Hikayenin baş kahramanı olan fizik öğretmeni Akif Erdem; öğrencilerine bir “insanlık dersi” vermek istemektedir. Yalnız Akif Öğretmen; bildiğimiz, alıştığımız öğretmenlerden daha farklı bir ders anlatma yöntemi kullanmaktadır.

Akif Erdem, bu son dersi için öncelikle Küçükkapı Lisesi 12A sınıfını rehin alır ve bir bomba kullanarak sınıfı okulun geri kalanından kopartır. Çocuklar ve Akif artık dışarı çıkamayacaklardır… Ve Akif Öğretmen; çocuklara bir soru sorar; “12A sınıfı öğrencisi Rüya Örnek’in ölümüne aranızdan kim sebep olmuştur?”

Rehin alınan gençlerin bu durumdan kurtulmalarının tek bir yolu vardır; doğruyu söylemek!

Öğretmen Dizisi Nerede Çekiliyor?

Bir lisede geçen Öğretmen dizisinin çekimleri İstanbul’un Fatih semtinde yer alan Balat bölgesindeki Küçükkapı Lisesi’nde gerçekleştirilmekte.