Netflix’in Yeni Türk Dizisi Love 101’in Çekimleri Başladı! Love 101’in Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?


Güncelleme: 18 Haziran 2019 : 17:13
0

Netflix’in Türkiye’de yapımcılığını üstlendiği dizilerin sayısı her geçen gün artıyor.

Dünyanın en ünlü dizi izleme platformu olma özelliğini koruyan Netflix’ten yeni bir Türk dizisi geliyor.

Türkiye’de son dönem genç oyuncuları kadrosunda toplamaya hazırlanan dizinin adının şimdilik Love 101 olacağı konuşuluyor.

Netflix yapımı olarak hayata geçirilecek olan Love 101 dizisinin başrollerinde Çukur dizisinde Celasun karakterini canlandıran Kubilay Aka, Alina Boz ve Mert Yazıcıoğlu yer alıyor.

Kişisel sosyal medya hesaplarından set fotoğraflarını hayranları ile paylaşmaya başlayan genç oyuncular heyecanlarını gizlemiyor.

Netflix’in Hakan Muhafız ve Atiye’den sonraki üçüncü Türkiye projesi olacak olan Love 101’in çekimlerinin ne zaman tamamlanıp yayınlanmaya başlayacağı ise henüz bilinmiyor.

Love 101 Dizisinin Konusu Ne?

Çekimleri İstanbul’da başlayan Love 101 dizisi 1990’lı yıllarda geçen bir hikayeyi anlatıyor. Dizi hayata tutunmaya çalışan beş liseli gencin hikayesini diziseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Netflix üzerinden 130 ülkede yayınlanacak olan Love 1010 dizisinin yönetmen koltuğunda Ahmet Katıksız otururken dizinin senaryosu ise Meriç Acemi’ye emanet.

Kubilay Aka Kimdir?

Kubilay Aka, 5 Mayıs 1995 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. 24 yaşındaki genç oyuncu Boğa burcu. Aka, kendisi gibi oyuncu olan Miray Daner ile birlikte.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Havaalanı Yönetimi mezun olarak eğitimini tamamladı. Havaalanında keşfedilerek Kanal D’nin fenomen dizisi “Vatanım Sensin”de rol almaya başladı.

Vatanım Sensin dizisinde iki sezon boyunca Ali Kemal karakterini canlandıran Aka, halen Show tv’nin reyting rekortmeni “Çukur” dizisinde Celasun karakterine hayat vermektedir.

Cem Yılmaz’ın Arif ve 216 filminde rol alarak beyaz perdede ilk defa görüldü.

Mert Yazıcıoğlu Kimdir?

Mert Yazıcıoğlu, 10 Mayıs 1993 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Denizlili olan Mert Yazıcıoğlu Boğa burcu, 1.77 metre boyunda, 69 kilo. 26 yaşındaki genç oyuncu kendisi gibi oyuncu olan Afra Saraçoğlu ile beraber.

Yazıcıoğlu, İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra Aydın Üniversitesi İşletme Bölümüne girmiş ve halen eğitimine devam etmektedir.

Kendini oyunculuk konusunda geliştirmek için, Üç Mota eğitim atölyesinde oyunculuk dersleri almıştır.

Fox tv’de yayınlanan Karagül dizisinde canlandırdığı rol ile geniş kitlelerce tanındı. Son olarak Kanal D ekranlarında yayınlanan Bir Litre Gözyaşı adlı dizide Mahir karakterine hayat verdi.