Nesrin Cavadzade Hangi Projede Başrol Oynayacak? Cemil Show’un Konusu Nedir?


Güncelleme: 28 Mayıs 2019 : 15:49
0

Cemil Show kısa bir film olarak bir çok ödül kazanmış başarılı bir yapımdır. Yapımcı Sarhan Projects bu projeyi sinema filmi haline getirme istediği ile harekete geçildi.

Kısa Film olan Cemil Show’un konusu nasıldır? Sinema filminde aynı konu mu işlenecek yoksa yenilikler olacak mı? Başrollerde hangi oyuncular yer alıyor? Tüm bu soruların cevapları haberimizde saklı.

Kurmaca kısa film olan Cemil Show 2016 yıllarında çok sevildi ve o yıldan itibaren birçok ödüle layık görüldü. Şimdi ise sinema filmi çekilecek olan kısa filmin konusu şöyledir; Cemil evinde tek başına eğlenceli taklit videoları çekip paylaşan eğlenceli kafa dengi biridir. Aynı zamanda bu videoları çalıştığı AVM’nin  bir deposunda  güvenlik kameralarından bakmaktadır. En büyük hayali ise “Ayın Elemanı” seçilmek olan ve aynı AVM  de çalışan platonik aşkı Burcu´ya kendini fark ettirmektir.

Cemil Show’un Festivalleri ve Ödülleri

35. İstanbul Uluslararası Film Festivali, Ulusal Kısa Film Yarışması, Mansiyon Ödülü. 2016
13. Akbank Kısa Film Festivali, Ulusal Yarışma, En İyi Kısa Film Ödülü. 2017
13. Hisar Kısa Film Seçkisi. 2017
66. Berlin Film Festivali, Türkiye Standı, Gösterim. 2016
23. Adana Altın Koza Film Festivali, Akdeniz Ülkeleri Kısa Filmleri Yarışması, Kurmaca Dalı, Finalist. 2016
28. İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali, Kurmaca Bölümü, Finalist ve Gösterim. 2016
6. Atıf Yılmaz Kısa Film Festivali, Kurmaca Dalı, Finalist. 2017
3. Kısa Film Kolektifi Kısa Film Festivali, Kısa Film Kolektifi Filmleri, Gösterim Seçkisi. 2018

Cemil Show Ne Zaman Vizyona Girecek ? Başrollerinde Kimler Var?

Çekimlerine Haziran ayında başlanacak olan Cemil Show’un sinemaya uyarlanmış hali nasıl olacak? Hangi oyuncular oynayacak merak konusu. Yönetmen koltuğuna Barış Sarhan’ın oturacağı  kesinleşirken başrol oyuncuları ise  Ozan Çelik, Nesrin Cavadzade, Alican Yücesoy ve Cezmi Baskın’ın oynayacağı netleşti.

Cemil Şov’un senaryosu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İKSV Köprüde Buluşmalar, Saraybosna Film Festivali, !f ve Sundance Senaryo Lab tarafından desteklendi.