Mucize Doktor Nazlı Kim? Mucize Doktor Nazlı Kaç Yaşında? Sinem Ünsal Kimdir?


Güncelleme: 13 Eylül 2019 : 12:01
0

Fox tv ekranlarında 12 Eylül Perşembe günü yayınlanan ilk bölümü ile büyük beğeni kazanan Mucize Doktor dizisinin oyuncuları da çok konuşulmaya başladı.

Başrollerinde Taner Ölmez, Özge Özder, Onur Tuna, Reha Özcan gibi isimlerin yer aldığı Mucize Doktor dizisi ilk bölümüyle günün en çok konuşulan dizisi olmayı başardı.

Fox tv ekranlarında izleyici ile buluşan Mucize Doktor dizisi ilginç senaryosu ve geniş oyuncu kadrosuyla ilk bölümden dikkatleri üzerine topladı.

Mucize Doktor dizisinde başrol oyuncularının yanı sıra oyunculuğuyla dikkat çeken bir isim daha vardı.

Dizide doktor Nazlı karakterine hayat veren genç oyuncu Sinem Ünsal, Mucize Doktor’un ilk bölümünün yayınlanmasıyla birlikte en çok merak edilen isimlerden biri haline geldi.

Mucize Doktor Nazlı kimdir? Mucize Doktor Nazlı kaç yaşında? Mucize Doktor Nazlı evli mi? Mucize Doktor Nazlı hangi dizilerde rol aldı? Mucize Doktor Nazlı nereli? Sinem Ünsal kim? Sinem Ünsal kaç yaşında? Sinem Ünsal nereli? Sinem Ünsal hangi dizilerde oynadı?

Mucize Doktor Nazlı Kimdir?

Taner Ölmez’in down sendromlu bir doktoru canlandırdığı uyarlama dizi Mucize Doktor’da, Sinem Ünsal genç doktor Nazlı karakterine hayat veriyor. Mesleğe yeni başlayan bir cerrahi asistanını canlandıran Sinem Ünsal ilk bölümden çok konuşulan isimler arasında girdi.

Nazlı, 20’lerinde, cerrahi asistanı, Ali’nin ilk ve büyük aşkı. Empati yeteneği yüksek, bu yüzden fazla bağlanabiliyor. Nazlı hastanenin en gelecek vaat eden cerrahi asistanlarından biri. Bağımlılıksa onun en hassas noktası. Bu konuya en ufak bir tahammülü bile yok. Ailesinde yaşadığı travması yüzünden de erkeklere güvenmekte hep zorlandı. Güzel ve akıllı bir kız olmasına karşın pek ilişki yaşamadı, hayal kırıklığına uğramaktan korktu, kendini hep korudu. Onun bu zırhını aşmayı ilk başaran Ferman oldu. Nazlı yakışıklı, başarılı cerraha önce hayran, sonra da sırılsıklam aşık oldu. Kendini alamadı, ne olduğunu, başına ne geldiğini o bile anlamadı. Ama Ferman’ın Beliz’le ilişkisini bildiği için platonik takılıyor.

Sinem Ünsal Kim?

Sinem Ünsal 21 Haziran 1993 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. 26 yaşındaki genç oyuncu İkizler burcu. Üniversite eğitimine kadar İzmir/Foça’da yaşadı.

2016 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Bölümü’nde çift-ana dal lisans programını tamamladı. Müfit Aytekin Atölye’de oyunculuk eğitimleri aldı.

Ödüllü Oyuncu

2019 yılında Yapıkredi Afife Jale Ödülleri’nde Genç Yetenek kategorisine aday gösterildi. Aynı yıl 25. Lions Türkan Kahramankaptan Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En İyi Genç Kadın Oyuncusu ödülü verildi.

Sinem Ünsal’ın Oynadığı Diziler

2016-17 Çoban Yıldızı dizi /Most Yapım
2017-18 Siyah Beyaz Aşk dizi / D Yapım
2018-19 Kızım dizi / Med Yapım
2019-… Mucize Doktor dizi / MF Yapım

Sinem Ünsal’ın Oynadığı Tiyatro Oyunları

2019-… Bir Alaturka Hikayet: Raif ile Letafet / Cihangir Atölye Sahnesi