Mucize Doktor Beliz Kimdir? Hazal Türesan Kim? Hazal Türesan Hangi Dizilerde Rol Aldı?


Güncelleme: 19 Eylül 2019 : 10:09
0

İlk bölümüyle televizyon ekranlarına hızlı bir giriş yapan Mucize Doktor dizisinin oyuncu kadrosu da dikkat çekiyor.

Başrollerinde Taner Ölmez, Onur Tuna, Reha Özcan gibi isimlerin yer aldığı Mucize Doktor dizisi ilk bölümü ile haftanın en çok konuşulan dizisi olmuştu.

Down sendromlu bir cerrahın hikayesinin konu alan Mucize Doktor dizisi ilginç senaryosu ve geniş oyuncu kadrosuyla da dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştı.

Mucize Doktor dizisinde dikkat çeken oyunculardan birisi de Beliz karakterine hayat veren Hazal Türesan oldu. Hazal Türesan kaç yaşında? Hazal Türesan evli mi? Hazal Türesan sevgilisi kim? Hazal Türesan boyu kaç? Hazal Türesan dizileri neler? Mucize Doktor Beliz kim?

Mucize Doktor Beliz Kim?

Mucize Doktor dizisinde Hazal Türesan tarafından canlandırılan Beliz karakteri 30’lu yaşlarda, Onur Tuna’nın hayat verdiği Doktor Ferman karakterinin sevgilisi ve hastanenin sahibi.

Asıl mesleği avukatlık. Güzel, akıllı ya da zengin olmasına rağmen Beliz alabildiğine alçak gönüllü bir kadın. Dünya kadar parası, yurt dışında aldığı eğitimi, başarılı bir avukat oluşu, bütün meziyetleri onun karakterinin doğal bir parçası, insanlara karşı kullandığı silahlar değil. Asil bir kadın Beliz. Ucuz ukalıklardan, burnu büyüklükten ve her türlü ezici görkemden nefret eder.

Hazal Türesan Kimdir?

Hazal Türesan, 20 Temmuz 1985 yılında Ankara’da dünyaya geldi. 34 yaşındaki güzel oyuncu Yengeç burcu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’nde Tiyatro eğitimi aldı.

Televizyon ekranlarına ilk kez 2008 yılında Azra karakterini canlandırdığı Unutma Beni dizisi ile giriş yaptı. Ardından 2011 yılında Devrim Yakut ile birlikte Yeniden Başla dizisinde rol aldı.

Sonrasında ise Kara Para, Tatlı İntikam, Fazilet Hanım ve Kızları gibi dizilerde boy gösterdi.

Hazal Türesan, 2017 yılında Star tv’de yayınlanan Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde hayat verdiği Yasemin karakteri ile geniş kitlelerce tanınmayı başardı.

2018 yılında Türkiye’nin ilk vampir temalı dizisi Yaşamayanlar’da rol aldı. Son olarak yeni sezonda yayınlanacak Netflix Türkiye’nin ikinci projesi Atiye’de rol alan Türesan, şu anda Mucize Doktor isimli dizide Beliz karakterine hayat vermektedir.

Öte yandan Hazal Türesan, 2014 yılında Bir Don Juan Öldürmek, 2015 yılında Sol Şerit ve 2019 yılında İran-Türkiye ortak yapımı olan Bana Bir Aşk Şarkısı Söyle adlı sinema filmlerinde rol aldı.