MasterChef’in Yeni Jüri Üyesi Danilo Zanna Kimdir? Danilo Zanna’nın Eşi Kim?


Güncelleme: 20 Ağustos 2019 : 09:29
0

Tv8 ekranlarının beğenilen yemek ve yarışma programı MasterChef Türkiye yeni sezona hızlı bir giriş yaptı.

Yeni yayın dönemine erken başlayan kanallar arasında yer alan Tv8’in beğenilen programı MasterChef Türkiye’nin yeni bölümleri yayınlanmaya başladı.

Jüri üyelerinde değişiklik yapılan programın yeni jüri üyesi bütün dikkatleri üzerine topladı. MasterChef Türkiye’nin yeni jüri üyesi kim? Danilo Zanna Kimdir? Danilo Zanna Kaç Yaşında? Danilo Zanna nereli? Danilo Zanna evli mi? Danilo Zanna eşi kim? Danilo Zanna çocuğu var mı?

MasterChef Türkiye’nin ilk sezonunda jüri üyesi olarak görev yapan ünlü şef Hazer Amani’nin bu sezon programda yer almayacağı açıklanmıştı. Amani’nin yerine ise ünlü İtalyan şef Danilo Zanna getirildiği Acun Ilıcalı tarafından duyurulmuştu.

Böylece MasterChef Türkiye’nin yeni sezondaki jüri üyeleri Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna oldu.

Danilo Zanna Kimdir?

Danilo Zanna, 15 Nisan 1982 tarihinde İtalya’nın Prato kentinde dünyaya geldi. Ailesinin aşçılık maharetlerini kendisini aktarmayı başaran Danilo Zanna, bir süre sonra İtalyan mutfağında yetkinlik sahibi oldu.

Eşi, Tuğçe Demirbilek ile tanıştıktan sonra Türkiye’ye yerleşmeye karar veren Danilo Zanna, kendisine bir restoran açmıştır.

Zahide Yetiş’in programında şeflik yapmaya başlayan Danilo Zanna, Türkçe’yi kendisini ifade edecek kadar öğrendikten sonra Planet Mutfak Kanalında ‘İtalyan İşi’ adında bir program sunmaya başlamıştır.

Bir erkek çocuk sahibi olan Danilo Zanna, bir dönem ATV ekranlarında da yer alan Elin Oğlu programında İtalyan kimliğiyle yer almıştır.

Görümce Filminde Rol Aldı

Başrollerinde Gupse Özay, Eda Ece ve Buğra Gülsoy’un yer aldığı 2016 yılında vizyona giren Kıvanç Baruönü filmi Görümce’de rol alarak geniş kitlelerce tanındı.

Hazer Amani Kimdir?

Hazer Amani 1 Ocak 1977 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Annesi Türk, babası ise İranlıdır. Babası eğitim için Türkiye’ye geldiğinde annesi ile evlenmiştir.

Hazer Amani, TED Ankara kolejinden sonra ODTÜ’de sosyoloji okudu. Daha sonra Güney Afrika’da Cordon Bleu’de aşçılık eğitimi aldı. Amani, eğitimini birincilikle tamamladı.

Okulunu birincilikle bitirdikten sonra Güney Afrika’da çalışmaya başladı ardından Cape Wine Academy‘de 4 yıllık bir program olan dünya şarapları ve şarap yetiştiriciliği okudu.

Hazer Amani, 9 senesini geçirdiği Güney Afrika’dan 2010 yılında İstanbul’a döndü ve Chilai adlı restaurantın Executive Chef’i olarak çalıştı. 2011 yılının “En Yaratıcı Şefi” ödülünü aldı.

Daha önce 600 kişilik bir yemekte Nelson Mandela ve birçok önemli isme yemek hazırlayan ünlü aşçının idolü ise Marco Pierre White’dir.