MasterChef Türkiye’nin Yeni Bölümleri Ne Zaman Başlıyor? MasterChef’in Yeni Jüri Üyesi Kim Oldu?


Güncelleme: 5 Ağustos 2019 : 10:50
0

Tv8 ekranlarının beğeni ile izlenen yemek ve yarışma programı MasterChef Türkiye yeni sezonu ile izleyici karşısına yeniden çıkmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz sezon ilk bölümü ile oldukça ilgi gören MasterChef Türkiye programı yeni sezonda da Tv8 ekranlarında olacak.

Tv8 kanalının sahibi ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, MasterChef Türkiye’nin yeni bölümlerinin çekimlerinin başladığını yayınladığı kısa bir video ile duyurdu. Videoda dikkat çeken ayrıntı ise MasterChef Türkiye programının jüri üyelerinde yapılan değişiklik oldu.

MasterChef Türkiye’nin ilk sezonunda jüri üyesi olarak görev yapan ünlü şef Hazer Amani’nin bu sezon programda yer almayacağı öğrenildi. Amani’nin yerine ise ünlü İtalyan şef Danilo Zanna getirildi.

Böylece MasterChef Türkiye’nin yeni sezondaki jüri üyeleri Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna oldu.

Hazer Amani’nin MasterChef Türkiye programındaki jüri üyeliği görevinden neden ayrıldığı bilinmiyor.

MasterChef Türkiye’nin yeni sezonunun ne zaman başlayacağı ve hangi günler yayınlanacağı ise henüz açıklanmadı.

Danilo Zanna Kimdir?

Danilo Zanna, 15 Nisan 1982 tarihinde İtalya’nın Prato kentinde dünyaya geldi. Ailesinin aşçılık maharetlerini kendisini aktarmayı başaran Danilo Zanna, bir süre sonra İtalyan mutfağında yetkinlik sahibi oldu.

Eşi, Tuğçe Demirbilek ile tanıştıktan sonra Türkiye’ye yerleşmeye karar veren Danilo Zanna, kendisine bir restoran açmıştır.

Zahide Yetiş’in programında şeflik yapmaya başlayan Danilo Zanna, Türkçe’yi kendisini ifade edecek kadar öğrendikten sonra Planet Mutfak Kanalında ‘İtalyan İşi’ adında bir program sunmaya başlamıştır.

Bir erkek çocuk sahibi olan Danilo Zanna, bir dönem ATV ekranlarında da yer alan Elin Oğlu programında İtalyan kimliğiyle yer almıştır.

Görümce Filminde Rol Aldı

Başrollerinde Gupse Özay, Eda Ece ve Buğra Gülsoy’un yer aldığı 2016 yılında vizyona giren Kıvanç Baruönü filmi Görümce’de rol alarak geniş kitlelerce tanındı.

Hazer Amani Kimdir?

Hazer Amani 1 Ocak 1977 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Annesi Türk, babası ise İranlıdır. Babası eğitim için Türkiye’ye geldiğinde annesi ile evlenmiştir.

Hazer Amani, TED Ankara kolejinden sonra ODTÜ’de sosyoloji okudu. Daha sonra Güney Afrika’da Cordon Bleu’de aşçılık eğitimi aldı. Amani, eğitimini birincilikle tamamladı.

Okulunu birincilikle bitirdikten sonra Güney Afrika’da çalışmaya başladı ardından Cape Wine Academy‘de 4 yıllık bir program olan dünya şarapları ve şarap yetiştiriciliği okudu.

Hazer Amani, 9 senesini geçirdiği Güney Afrika’dan 2010 yılında İstanbul’a döndü ve Chilai adlı restaurantın Executive Chef’i olarak çalıştı. 2011 yılının “En Yaratıcı Şefi” ödülünü aldı.

Daha önce 600 kişilik bir yemekte Nelson Mandela ve birçok önemli isme yemek hazırlayan ünlü aşçının idolü ise Marco Pierre White’dir.