Kuruluş Osman’a Sürpriz Transfer! Kuruluş Osman Konur Alp Kim? Eren Vurdem Kuruluş Osman Kadrosunda


Güncelleme: 29 Kasım 2019 : 16:31
0

Diziseverlerin uzun süredir merakla beklediği ve iki hafta önce izleyici ile buluşan Kuruluş Osman dizisinin kadrosuna yeni bir isim katıldı.

Atv ekranlarında Çarşamba akşamları yayınlanan ve Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş dönemini anlatan Kuruluş Osman dizisi televizyon ekranlarına iddialı bir giriş yaptı.

Ünlü oyuncu Burak Özçivit’in Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Bey karakterine hayat verdiği Kuruluş Osman dizisinin kadrosuna ünlü bir isim daha katıldı.

Son dönemde dizilerin aranılan isimleri arasında yer alan ve son olarak Söz dizisinde rol alan Eren Vurdum, Konur Alp karakteriyle Kuruluş Osman dizisine katıldı.

Kuruluş Osman dizisinin 27 Kasım Çarşamba günü yayınlanan ikinci bölümü ile diziye katılan Eren Vurdem, Konur Alp rolüyle bir anda dikkatleri üzerine çekti.

Konur Alp Bey Kimdir?

Osman Gazi daha Kayıların başına bey olmadan önce kendine sağlam ve sıkı arkadaşlar edindiği kişilerle birlikte hareket etmekteydi. Av seferlerine küçük akınlara hep aynı arkadaşları ile birlikte gidiyordu. İşte Akçakoca, Samsa Çavuş, Aykut Alp, ve Gazi Abdurrahman gibi bu sağlam arkadaşlarının arasında Konralp Bey de yer almaktaydı.

Gün gelip de Osman Gazi Kayılara bey olduğunda, bu arkadaşları da en güvendiği komutanları oldu. Osmanlı’yı yükselten akınlar da bu yiğit komutanlar ile birlikte gerçekleşiyordu. Konuralp de bu gaziler içinde istisna bir yer tutmaktaydı. Anlatılarda Konuralp, Osman Gazi’nin en güvendiği komutanı olarak yer bulmaktadır.

Osman Gazi’nin yakın silah arkadaşlarından Konuralp, Kuzey Batı Anadolu’da yoğun bir akın faaliyeti yürüttü. Pek çok tekfura boyun eğdiren Konuralp, Kayıların aşiretten devlete geçişlerinden önemli katkısı olan bir gaziydi. Osman Gazi’nin yakın silah arkadaşı olan Konuralp, Osman Gazi’nin vefatından sonra da Orhan Gazi’nin emrine girerek akın ve fetihlerini arttırarak devam ettirdi.

Orhan Gazi’den aldığı emir ile kuzeye yönelerek bu yöne akınlara başlamıştı. Bu sistematik akınların neticesinde; Adapazarı, Akyazı, Mudurnu ve Düzce civarlarını fethetti. Bu yönde son olarak Konrapa’yı da fethetti. Daha sona kendisi gibi bu muhitte akınlara girişen gazi beyler ile güçlerini birleştirerek Aydos’u fethetti.

Savaş taktiklerinde usta olduğu bilinen Konuralp’in ilerleyen yıllarda Geyve, Alp Suyu, Karacebüş hisarlarını fethetmişti. Sonrasında da bu muhitte bulunan diğer akıncı beyleri Akçakoca ve Abdurrahman Gazi ile birlikte Bizans devrinde Regio Tarsia adı verilen Akova’ya akınlar başlattı.

Eren Vurdem Kimdir?

1988 yılında Konya’da dünyaya gelen Eren Vurdem, Haliç Üniversitesi Konservatuar Tiyatro Bölümü mezunudur.

İlk oyunculuk deneyimini 2009 yılında rol aldığı Hesaplaşma dizisi ile yaşayan Eren Vurdem; daha sonra İnadına Aşk, Son Mektup, Şubat ve Şefkat Tepe dizilerinde rol almıştır.

Oyunculuk kariyerinde asıl yükselişini ise Fox TV’de yayınlanan İnadına Aşk dizisi ile gerçekleştiren Vurdem, dizide “Çınar” karakterini canlandırmıştır.

Son olarak Star Tv ekranlarında yayınlanan; Söz dizisinde Karabatak namıyla bilinen Başçavuş Ateş Acar karakterini canlandırdı.